- Zamiast rozliczyć instytucje UE ze spartaczenia zakupu szczepionek Donald Tusk prowadzi partię Helmuta Kohla i Wilfrieda Martensa na manowce, brzmiąc jak lider liberałów 

– napisał Kovacs w swoim tweecie.

Dodał, że gdyby Węgry czekały na Unię Europejską, nie prowadziłyby teraz pod względem odsetka zaszczepionych osób. Kovacs odniósł się w ten sposób do tweetu Tuska, który napisał, że Węgry i Polska biją tragiczne rekordy w liczbie nowych zakażeń koronawirusem i zgonów na Covid-19.

- Nieliberalne demokracje w działaniu. Obiecali mniej wolności, ale więcej bezpieczeństwa. Dotrzymali obietnicy, ale tylko pierwszą połowę

 – oznajmił Tusk.

Na Węgrzech zaszczepiono dotąd przeciw Covid-19 co najmniej jedną dawką prawie 3,1 mln osób na ponad 9,7 mln mieszkańców. Trzecia fala epidemii jest na Węgrzech w szczytowej fazie i liczba nowych ofiar śmiertelnych nadal jest wysoka – w ciągu ostatniej doby zmarło 256 chorych na Covid-19.

Spada natomiast wyraźnie liczba nowych zakażeń koronawirusem, zaczęła także spadać liczba aktywnych infekcji oraz osób wymagających opieki szpitalnej.