Matecki zaprezentował film, który pojawił się na TikToku - portalu społecznościowym, który służy do przekazywania krótkich filmików. Serwis używany jest głównie przez młodzież. Na nagraniu widać młodzieńca z pomalowanymi paznokciami, który upuszcza przedmiot z krzyżem (naszyjnik), po czym depcze po symbolu religijnym, niezwykle ważnym dla chrześcijan.

Na końcu filmu pojawia się scena, gdy mężczyzna otwiera klapę sedesu, a w środku znajduje się ten sam naszyjnik z krzyżem. Wygląda to na skandalicznie przygotowaną prowokację.

Jak poinformował Dariusz Matecki, sprawą zajmie się Fidei Defensor - organizacja udzielająca pomocy prawnej osobom prześladowanym ze względu na wyznawaną religię katolicką. W czwartek ma zostać złożone zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. 

Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 - to cytat z artykułu 196 Kodeksu karnego. Być może autor nagrania będzie miał okazję już niedługo lepiej się z nim zapoznać, tłumacząc się ze swojego happeningu przed prokuratorem.