Czy Włochy zniosą restrykcje na lato?

"Powoli zbliżamy się do pięknego sezonu" letniego - powiedział w środę włoski minister turystyki Massimo Garavaglia. Ujawnił, że latem w Italii regiony będą oznaczone kolorem białym i żółtym, co oznacza zniesienie większości restrykcji.

pixy

Podczas wizyty na Sardynii szef resortu turystyki podkreślił: "Ważne jest to, by więcej nie zamykać kraju. A nie będzie więcej zamykania, jeśli zostanie zrealizowany plan szczepień i zakończy się je do września".

Garavaglia z Ligi zainaugurował na lotnisku w Olbii na wyspie punkt testowania przyjezdnych. Podkreślił, że negatywny wynik testu umożliwi wszystkim bezpieczne podróże latem.

Na razie we Włoszech na czas Świąt, do 6 kwietnia wprowadzono przepisy, których celem jest zahamowanie przyjazdów z krajów UE i wyjazdów do nich. Osoby przyjeżdżające muszą poddać się minikwarantannie pięciodniowej, a na jej zakończenie testowi. To samo dotyczy Włochów wracających do kraju z wielkanocnych podróży do państw unijnych. Dodatkowo muszą oni zrobić test w chwili wyjazdu.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Włochy #pandemia #koronawirus

albicla.com@adriansiwek
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo