Kulisy rosyjskiej akcji propagandowej przeciwko Polsce. „To próba wywołania sporu z Ukrainą”

Po raz kolejny rosyjska propaganda manipuluje słowami szefa MON Mariusza Błaszczaka; tym razem celem jest wywołanie sporów między Polską a Ukrainą - oświadczył w rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

memyselfaneye/pixabay.com/service/license/d

„Kolejny raz propaganda rosyjska manipuluje słowami Szefa MON. Tym razem celem jest wywołanie sporów między Polską a Ukrainą. Rosyjskie media twierdzą, że minister obrony przygotowuje Polskę na atak z Ukrainy”.
- napisał Żaryn na Twitterze.

Jak się okazuje „pretekstem do działań informacyjnych wymierzonych w RP jest decyzja ministra obrony narodowej o powołaniu nowych brygad Wojsk Obrony Terytorialnej”.

„Szef MON informował o powstaniu nowych jednostek w woj. podkarpackim, lubelskim i mazowieckim”.
- wskazał Żaryn.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych zwrócił uwagę, że portale rosyjskie komentując decyzję szefa MON sugerują, że oznacza ona, że Polska spodziewa się wzrostu zagrożeń z Ukrainy. 

Jeden z portali wprost pisze, że „Warszawa widzi zagrożenia płynące z Ukrainy”.
- zaznaczył Żaryn.

Dodał, że „inny z artykułów sugeruje, że decyzja Szefa MON dowodzi hipokryzji władz RP, które mówią głównie o zagrożeniu ze strony Rosji, zaś powstanie nowych jednostek WOT oznacza, że to Ukraina jest traktowana jako główne zagrożenie dla RP”.

To nie pierwszy przypadek tego typu akcji dezinformacyjnej wymierzonej przeciwko Polsce.

„To już kolejne działania propagandy rosyjskiej manipulujące słowami Szefa MON. Omawiane działania wpisują się w ataki informacyjne Kremla przeciwko polityce militarnej RP i Siłom Zbrojnym RP”.
- napisał Żaryn.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych do wpisu dołączył ilustracje z wycinkami z rosyjskich portali. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#wojsko #MON #fake news #dezinformacja #Rosja

albicla.com@PiotrLukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo