Do Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zgłosiła się kobieta, która poinformowała, że w wyniku oszustwa straciła ponad 12 tysięcy złotych. Lubinianka przyznała, że kilka tygodni temu przeczytała informację na portalu społecznościowym o tym, że może pomnożyć swoje pieniądze inwestując w kryptowaluty. Postanowiła skontaktować się z mężczyzną, którego numer telefonu był podany w ogłoszeniu. Jak oświadczyła pokrzywdzona, oszust podawał się za przedstawiciela handlowego jednej z firm, zajmującej się obrotem kryptowalutą. Na początek zaproponował wpłatę do depozytu kwoty 200 dolarów, na co kobieta jednak się nie zgodziła.

Po kilku rozmowach mężczyzna poinstruował pokrzywdzoną telefonicznie krok po kroku, gdzie ma się zalogować i jak zainstalować na swoim telefonie aplikację, która faktycznie była narzędziem do zdalnego pulpitu.

Kobieta zainstalowała program i zalogowała się. Dała tym samym dostęp do swojego telefonu oszustowi. Lubinianka widziała, że na jej koncie bankowym są dokonywane różnego rodzaju przelewy i cieszyła się z rezultatów szybkiego zarobku. Niestety w ostatnim czasie okazało się, że z jej konta zniknęły pieniądze, a w banku dowiedziała się, że została oszukana.

[polecam;https://niezalezna.pl/383859-tragedia-na-budowie-metra-zginal-pracownik]