Niedzielski: Uruchomione zostaną szpitale tymczasowe w dziewięciu województwach

Podjęto decyzję o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwach - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej. Decyzję podjęto po konsultacji m.in. z premierem Mateuszem Morawieckim.

Adam Niedzielski
screen TVP Info

Jednym z głównych powodów takiej decyzji jest fakt utrzymania się wzrostu ilości nowych zakażeń koronawirusem.

Szpitale tymczasowe uruchomione zostaną w województwach:
- dolnośląskim,
- lubuskim,
- mazowieckim,
- opolskim,
- podkarpackim,
- pomorskim,
- śląskim,
- warmińsko-mazurskim,
- wielkopolskim.

Każdy, kto będzie miał pozytywny wynik testu ma prawo otrzymać pulsoksymetr do domu - powiedział także minister Niedzielski, przypominając trzy ścieżki jego otrzymania. Wśród osób powyżej 65 roku życia przesłanie pulsoksymetru odbywa się w ciągu 24 godzin, poprzez Pocztą Polską. W przypadku osób młodszych pacjent może wypełnić formularz poprzez stronę pacjent.gov.pl lub skontaktować się z lekarzem rodzinnym.

Głównym powodem hospitalizacji, zgonów jest zbyt późne zgłaszanie się do lekarza. Użycie pulsoksylometru jest gwarancją, że nie przegapimy krytycznego momentu

- mówił minister Niedzielski.

Do regionu pomorskiego trafi 10 mln maseczek , a do regionu warmińsko-mazurskiego - 5 milionów maseczek - poinformował również minister. Podział ten wynika z zastosowania zasady 4 masek na każdego mieszkańca województwa.

 

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Adam Niedzielski #szpitale tymczasowe #koronawirus

albicla.com@ Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo