Strach, niepokój o przyszłość, załamanie z powodu braku przychodów i konieczności zamknięcia lokali stanowią zagrożenie dla równowagi psychicznej osób dotkniętych skutkami restrykcji i dlatego należy im pomóc.

Do takiego wniosku doszła organizacja biznesowa w stolicy Emilii- Romanii, uważanej za kolebkę najlepszej włoskiej kuchni, gdzie zwłaszcza wielu restauratorów boryka się z trudnościami w związku z częściowym zamknięciem gastronomii.

To dla nich zorganizowano cykl zajęć w grupach z psychologiem. Ich celem, wyjaśnili pomysłodawcy, jest to, by lęk i wściekłość zamienić w pozytywną energię, podzielić się z innymi radami i swoimi obawami a przede wszystkim, by znaleźć siłę i spróbować od nowa.

“Zrozumieliśmy, że frustracja zamienia się w depresję” - powiedziała Isabella Angiuli ze związku handlu i usług, jedna z organizatorek tej inicjatywy.

W ramach pomocy dla biznesu odbędą się zajęcia pod hasłami: „Odrodzić się pozytywnie”, „W grupie łatwiej stawić czoła kryzysowi” oraz „Siłą jest chcieć”.