Demokracja konserwatywna

  

W całym świecie zachodnim obowiązuje system „demokracji liberalnej”. Ale od razu pojawia się pytanie: dlaczego demokracja ma być akurat liberalna? Przecież oznacza to dominację jednego światopoglądu. Dlaczego demokracja nie mogłaby być np. konserwatywna.

„Demokracja konserwatywna” oznaczałaby, że obok wartości demokratycznych równie ważne są wartości konserwatywne. Państwo „konserwatywnej demokracji” miałoby szanować prawo naturalne, wspierać tradycyjną rodzinę i wartości narodowe, kierować się dobrem całej wspólnoty. Oczywiście w „demokracji konserwatywnej” odezwałyby się głosy, że opiera się ona na określonym światopoglądzie. Ale czy z obecną „demokracją liberalną” nie jest tak samo? Dlaczego kiedy w ustroju państwa ma dominować liberalizm, to jest dobrze, a kiedy miałby dominować np. konserwatyzm, to już źle?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts