Z OSTATNIEJ CHWILI

NATO: każdy atak na infrastrukturę krytyczną sojuszników spotka się z reakcją • • •

Atak nożownika w metrze w Brukseli! Mężczyzna nagle zaatakował pasażerów. Są ranni 

Niepokojące doniesienia docierają do nas z Belgii. Nieznany sprawca zaatakował pasażerów metra w Brukseli, niedaleko Gare de l'Ouest w okrytej złą sławą dzielnicy Mollenbeek. W relacji lokalnych mediów oraz z relacji w mediach społecznościowych wynika, że kilka osób zostało rannych. Jeden ze świadków relacjonował, że sprawca atakował tylko kobiety.

twitter.com/based_france_

Jak podała telewizja RTL-TVI na swojej stronie internetowej, mężczyzna ranił kilka osób, zanim został obezwładniony przez policję.

Byłem w środkowym wagonie. Nagle usłyszałem krzyk. Zobaczyłem mężczyznę dźgającego kobietę w gardło. Ludzie w panice rzucili się do ucieczki. Nie wiedzieliśmy, co robić. Kobieta krwawiła. Potem przyjechała policja i zostaliśmy ewakuowani.
- tak relacjonuje całe zdarzenie świadek cytowany przez telewizję RTL-TVI na jej stronie internetowej.

Inny świadek zwrócił uwagę, że mężczyzna atakował tylko kobiety.

Policja nie udziela dokładnych informacji o nożowniku, a jedynie potwierdza, że do "incydentu" faktycznie doszło. Wychodzi z założenia, że atak miał podłoże emocjonalne.

Do napaści doszło w okrytej złą sławą dzielnicy Mollenbeek. Zamieszkiwana przez wielu imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej była ona bazą muzułmańskich terrorystów, którzy przeprowadzili samobójcze zamachy bombowe w brukselskim metrze w 2016 r.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter

#atak #nożownik #metro #Bruksela

albicla.com@PiotrLukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo