Jaki będzie ostatni ruch prezydentury Trumpa? Media: Odtajni dowody o powstaniu koronawirusa

Jednym z ostatnich działań Donalda Trumpa jako prezydenta Stanów Zjednoczonych ma być odtajnienie dowodów łączących wuhański instytut wirusologii z wybuchem epidemii koronawirusa - informuje portal Summit.news, powołując się na gazetę Daily Mail.

Huwan, Chiny,
pixabay.com

Zgodnie z informacjami pochodzącymi od źródeł tych mediów, sekretarz stanu w administracji Trumpa, Mike Pompeo, ma odtajnić dowody na wyciek koronawirusa z chińskiego laboratorium z Wuhan oraz na to, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) pomagała Chinom ukrywać wybuch epidemii.

Według źródła Daily Mail, wśród odtajnionych dowodów mają znajdować się potwierdzenia, że wirus testowany w ramach współpracy wuhańskiego instytutu z chińską armią.

W poniedziałek na stronie Białego Domu pojawiło się oświadczenie Roberta O'Briena, doradcy Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego, w którym czytamy, że:

"świat nie może nadal płacić wysokich cen za naiwność i współudział w nieodpowiedzialnych i szkodliwych praktykach Pekinu - niezależnie od tego, czy kończy praworządność w Hongkongu, czy też nie współpracuje z urzędnikami organów zdrowia w sprawie pandemii".

O sprawie piszą już inne brytyjskie media.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, summit.news, Daily Mail, whitehouse.gov

#Wuhan #Chiny #epidemia #koronawirus #Donald Trump #USA

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo