Polak w ubiegłym sezonie wygrał wszystko, co można było wygrać. Robert Lewandowski strzelając kosmiczne ilości bramek dla Bayernu Monachium spełnił swoje dziecięce marzenie i triumfował w Lidze Mistrzów. Kolejne mistrzostwo Niemiec i kolejne trofeum dla najlepszego strzelca sezonu było natomiast dla "Lewego", jak zwyczajny dzień w biurze.

Polski napastnik Bawarczyków do światowej czołówki najlepszych piłkarzy świata należy bowiem od lat. Najlepiej o tym świadczy fakt, że właśnie przekroczył oszałamiającą liczbę 250 goli strzelonych w Bundeslidze, gdzie goni za rekordem legendarnego Gerda Muellera. Jest też trzecim najskuteczniejszym piłkarzem na liście wszech czasów w Champions League.

Robert Lewandowski najlepszym Piłkarzem Roku

Lewandowski wciąż musiał jednak ścigać się z dwoma gigantami futbolu - Lionelem Messim i Cristiano Ronaldo. I wreszcie ich dogonił, a symbolicznym momentem był ćwierćfinał poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, gdy Bayern z Polakiem upokorzył Barcelonę z argentyńskim geniuszem w składzie 8:2. Teraz w finale plebiscytu FIFA znaleźli się we trójkę. Podczas wręczenia najbardziej prestiżowego wyróżnienia dla najlepszego piłkarza ubiegłego sezonu prezydent FIFA Gianni Infantino wyczytał nazwisko Polaka.

FIFA wybrała również najlepszą jedenastkę sezonu

O zwycięstwie w plebiscycie FIFA decydowali głosujący dziennikarze, selekcjonerzy i kapitanowie drużyn narodowych, a także internauci.

Wyróżnieni podczas gali FIFA The Best

Najlepszy bramkarz i bramkarka: Manuel Neuer i Sarah Bouhaddi

Najpiękniejszy gol sezonu: Son Heung-Min

Najlepszy trener męskiego i kobiecego zespołu: Juergen Klopp i Sarina Wiegman

Nagroda FIFA Fair Play: Mattia Agnese

Nagroda kibiców: Marivaldo

Najlepszy piłkarz i piłkarka: Robert Lewandowski i Lucy Bronze