Zmiana liczby wiernych w kościołach

Najwięcej wiernych w stolicy będzie mogło jednorazowo uczestniczyć w mszach św. w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie (245), w kościele Wszystkich Świętych na pl. Grzybowskim (140) i w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul Kawęczyńskiej (130).

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/ddzphoto/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

W sobotę wejdą w życie nowe obostrzenia związane z walką z pandemią. Obejma one także liczbę uczestników nabożeństw. Obecnie na każde 7 m kw. kościoła może przypadać jedna osoba. Zgodnie z nowymi restrykcjami teraz na jedną osobę potrzeba 15 m kw.

Najwięcej wiernych w stolicy zmieści się w Świątyni Opatrzności Bożej. Wilanowski kościół pomieści 245 osób, a w Panteonie Wielkich Polaków kolejne 200 wiernych.

Drugim pod względem pojemności jest kościół Wszystkich Świętych – 140 osób, a trzecim świątynia pod wezwaniem Błogosławionego Władysława z Gielniowa na Ursynowie – pomieści 120 wiernych.

W diecezji warszawsko-praskiej najwięcej wiernych przyjmie bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul Kawęczyńskiej. Od soboty może w niej przebywać 130 osób. Drugą co do wielkości świątynią po prawej stronie Wisły jest licząca ok 1,5 tys. m kw. katedra św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na Pradze. Zgodnie z wytycznymi w nabożeństwach w niej odprawianych będzie mogło uczestniczyć 100 osób.

W jednej z najliczniejszych parafii, jeśli chodzi o liczbę wiernych, Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła na stołecznym Grochowie, w górnej części zmieści się 85 osób, a w dolnej 33 wiernych. Do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Sulejówku wejdzie 68 osób do górnego kościoła i 25 do dolnego.

W sanktuarium Matki Bożej Różańcowej na Bródnie w liturgii w kościele górnym będzie mogło uczestniczyć 60 osób, a w kościele dolnym 15 wiernych. W adoracji Najświętszego Sakramentu w bocznej kaplicy może brać udział jednocześnie 5 osób.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#koronawirus #epidemnia #obostrzenia #kościoły

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo