Lewacy niszczą patriotyczne graffiti Lechii Gdańsk! Ks. Wąsowicz: żadnych podziałów między kibicami

„Pokażę Wam jak Polak walczy i umiera” – to były ostatnie słowa bohaterskiego płk Stanisława Dąbka, który wolał odebrać sobie życie, niż wpaść w ręce Niemców. „Graffiti kibiców Lechii przedstawiające płk Stanisława Dąbka, dowódcę Lądowej Obrony Wybrzeża we wrześniu 1939 roku, zostało zdewastowane” – informuje kibicowski portal Stadionowi Oprawcy. – Kibice powinni zjednoczyć się w godnej obronie kościołów i patriotycznych symboli niezależnie od podziałów klubowych czy politycznych, czy ktoś głosował na PiS czy na Konfederację, czy na kogoś jeszcze innego – mówi portalowi Niezależna.pl ks. Jarosław Wąsowicz, znany kibic Lechii, organizator kibicowskich pielgrzymek na Jasną Górę.

Zdjęcie ilustracyjne

Ks. Wąsowicz nawiązał do faktu, że płk Dąbek jest ikoną bohaterstwa zarówno dla kibiców Lechii Gdańsk, którzy namalowali graffiti, jak i kibiców zwaśnionej z nimi Arki Gdynia – poświęcili mu oni jedną ze swoich opraw. – W sprawie obrony pamięci o bohaterach i świątyń żadnych podziałów – zaapelował.

„J…ć PiS i resztę prawicowych sk..synów” – napisali na jego twarzy protestujący w sprawie możliwości zabijania niepełnosprawnych dzieci w łonie matki.

Podobnego zdania są komentujący wydarzenie na portalu Stadionowi Oprawcy kibice. Wojciech Stawicki pisze: „Prawda jest taka, że sytuacja coraz bardziej się klaruje. Jest czarne albo białe. Stowarzyszenia kibicowskie powinny się określić w jasny sposób po której stronie stają”.

Jak stwierdza, kibice są apartyjni  i nie stają po stronie żadnej partii politycznej, jednak po takich wydarzeniach powinni mieć jasność, kto jest wrogiem:

„Czy Kaczyński kazał lewakom wyjść na ulicę i niszczyć pomniki, murale itd? Nie! Lewacka ekstrema cały czas była w społeczeństwie, tylko czekała na okazję by wyjść z cienia. Tak się stało. Transparetny o treści kobiety jesteśmy z wami, ale przeciw lewakom są coraz mniej sensowne”

Inny z kibiców Maciek Jamróz zauważa:

„Na głównej stronie strajku już tęczowe profilowe. Ich postulaty to już nie tylko aborcja ale i "wolność" dla osób lgbt. Musimy być zjednoczeni w tej chwili. A wszelkie transparenty popierające kobiety w tym strajku jak dla mnie są w ogóle nie na miejscu”

 Źródło: niezalezna.pl

 

#płk Stanisław Dąbek

Piotr Lisiewicz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo