Tak wygląda Szpital Narodowy od środka. Setki łóżek i specjalistyczny sprzęt. ZOBACZ ZDJĘCIA

Przygotowujemy państwo polskie na scenariusz bardzo niedobry – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że szpital na Stadionie Narodowym jest świadectwem tego, że państwo robi i będzie robić wszystko, aby móc leczyć obywateli". Specjalnie dla czytelników portalu niezalezna.pl publikujemy fotorelację ukazującą, jak nowy szpital szpital wygląda od środka.

fot. Krystian Maj / KPRM

Szpital tymczasowy, który powstaje na Stadionie Narodowym, będzie filią Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Według założeń, w pierwszym etapie będzie tam 500 łóżek, z czego 50 przeznaczonych do intensywnej terapii. Docelowo zaś szpital będzie mógł zostać rozwinięty do tysiąca miejsc.

Jeżeli sytuacja pandemiczna w kraju będzie się pogarszała, a przyrost zachorowań wciąż będzie tak dynamiczny, wtedy szpital będzie mógł zostać rozszerzony do 1000 łóżek, z czego 100 do intensywnej terapii.

W Warszawie oprócz szpitala na PGE Narodowym powstanie także placówka w hali EXPO XXI, którą nadzorować będzie Wojskowy Instytut Medyczny. 

 

Źródło: niezalezna.pl

#epidemia #pandemia #koronawirus #PGE Szpital Narodowy

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo