W trakcie protestu zraniła policjanta racą. Sąd zdecydował: aresztu... nie będzie

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia zdecydował dziś, że 25-latka, która podczas poniedziałkowych protestów przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji zraniła policjanta racą... nie trafi do aresztu.

Zdjęcie ilustracyjne
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

Do zdarzenia z udziałem kobiety doszło w poniedziałek podczas protestów przeciwko decyzji TK w sprawie aborcji. Grupa osób, związanych m.in. ze środowiskami narodowymi, blokowała protestującym wejście do kościoła pw. św. Aleksandra na pl. Trzech Krzyży. Obie strony oddzielali policjanci. Protestujący, w kierunku osób stojących przed drzwiami kościoła rzucili m.in. racę. Został nią trafiony jeden z funkcjonariuszy. Policjantowi udzielono pomocy medycznej.

- Jedna z agresywnych osób została zatrzymana

- przekazała w poniedziałek Komenda Stołeczna Policji. Była to 25-letnia Izabela O.

Dziś Prokuratura Okręgowa w Warszawie poinformowała, że Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście wystąpiła do sądu o zastosowanie wobec kobiety tymczasowego aresztowania.

Jak przekazywała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz, Izabela O. usłyszała zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza policji i udziału w zbiegowisku. "Czyn ten został zakwalifikowany jako występek o charakterze chuligańskim" - podała Skrzyniarz.

Sprawą aresztu dla 25-latki zajmował się w środę Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia.

- Wniosek o areszt dotyczył okresu dwóch miesięcy. Sąd podzielił w całości stanowisko obrończyń w sprawie uznając, że nie zachodzi żadna przesłanka do zastosowania tymczasowego aresztowania oraz, że przyjęta przez prokuraturę kwalifikacja prawna jest niewłaściwa

 - poinformowała jedna z pełnomocniczek kobiety adwokat Agnieszka Helsztyńska

- Hulaj dusza! - skomentowała tę sytuację Dorota Kania, redaktor naczelna Telewizji Republika i zastępca redaktora naczelnego Niezalezna.pl.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#sąd #areszt #protest

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo