Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Straż Patriotyczna Klubów "GP" w pełnej gotowości. „Nie ma naszej zgody na niszczycielskie działanie”

W całej Polsce trwa pełna mobilizacja Straży Patriotycznej Klubów "Gazety Polskiej". Ludzie pilnują kościołów i prowadzą „kampanię wyprzedzającą”, monitorując lewackie profile w mediach społecznościowych. - Pełna mobilizacja! JESTEŚ WIERNY - NIE BĄDŹ BIERNY! Poznań  i okolice – zapraszamy. Pokażmy, że nie ma naszej zgody na ich niszczycielskie działanie - apelują członkowie Straży z Poznania.

Straż Patriotyczna Klubów "GP"
e-Głos

Od czwartku w kraju trwają protesty przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. To skutek orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że przepis zezwalający na mocy ustawy z 1993 r. na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. W niedzielę protesty odbyły się także w kościołach.

W reakcji na barbarzyńskie zachowania lewackich bojówek, bezczeszczenie kościołów, pomników i miejsc pamięci powstała Straż Patriotyczna Klubów "Gazety Polskiej". Członkowie i sympatycy klubów, którzy się do niej zgłosili, chronią miejsca zagrożone atakami ze strony lewicowych radykałów i środowisk proaborcyjnych. Przypomnijmy - Kluby "Gazety Polskiej" działają w kilkuset miejscowościach w Polsce i na całym świecie.

Straż Patriotyczną Klubów "Gazety Polskiej" wspiera Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości. 

Jak dowiadujemy się od członków Straży Patriotycznej Klubów „GP”, w całej Polsce trwa pełna mobilizacja. Ludzie pilnują kościołów i prowadzą także swoistą „kampanię wyprzedzającą”, monitorując lewackie profile w mediach społecznościowych.  

Według relacji które do nas dotarły, w jednej z łódzkich prywatnych szkół odbyła się rada w postaci wideokonferencji, podczas której dyrekcja namawiała wychowawców do uczestnictwa całych klas w dzisiejszym proteście w Łodzi. Począwszy od klas podstawowych do średnich, wychowawcy mieli zbierać zgody rodziców i organizować klasowe uczestnictwo w proteście.

- Na jutro w Ostrowcu Świętokrzyskim organizacje lewackie organizują manifestację (rondo Republiki Ostrowieckiej - blokada) oraz przemarsz na Rynek. Jestem po rozmowach z księżmi proboszczami parafii Najświętszego Serca Jezusowego znajdującego się akurat przy blokowanym rondzie, oraz Kolegiaty Świętego Michała Archanioła, który znajduję się po drodze od blokowanego ronda do Rynku miasta. Obok kolegiaty znajduje się także pomnik Świętego Jana Pawła II. Udało się rozesłać wiadomość do ludzi po naszej stronie i mamy zapewnienie, że uda się utworzyć na pewno kilkuosobową straż. Spotykamy się jutro o godzinie 14 pod parafią Najświętszego Serca Jezusowego

- relacjonuje Tomasz Magierowski, Przewodniczący KG Polskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

- Pełna mobilizacja! JESTEŚ WIERNY - NIE BĄDŹ BIERNY! Poznań  i okolice – zapraszamy. Pokażmy, że nie ma naszej zgody na ich niszczycielskie działanie

- informują klubowicze „GP” z Poznania.

- Wczoraj mieliśmy pierwszą demonstrację aborcjonistów w Wieliczce (dość liczna, z wulgarnymi okrzykami, ale bez żadnych prób ataku na kościół). Nam udało się zorganizować grupę mężczyzn chroniących kościół p.w. św. Klemensa. Grupa była złożona z przedstawicieli środowisk patriotycznych i osób związanych z kościołem św. Klemensa. Kolejna demonstracja planowana jest na środę (godz. 18). Na pewno będziemy ponownie pod kościołem św. Klemensa

- donoszą z kolei członkowie Straży Patriotycznej z Wieliczki.

O ochronę ważnych dla Polaków miejsc apelował we wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Musimy bronić polskich kościołów za każdą cenę. Wzywam wszystkich członków PiS i wszystkich, którzy nas wspierają, do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła – apelował we wtorek szef partii rządzącej.

Z kolei o bezpośrednie wsparcie działań Straży Patriotycznej Klubów "Gazety Polskiej" prosił wszystkich patriotów wiceszef PiS, Antoni Macierewicz.

Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda wystosował specjalny list do członków i sympatyków związku o obronę kościołów. - Nie pozwólcie, aby Kościół, na który zawsze mogliśmy liczyć, wobec bezprecedensowych napaści pozostał dzisiaj osamotniony – napisał.


Chętnych do zgłoszenia się do Straży Patriotycznej Klubów "GP", a także osoby pragnące poinformować o jakimś problemie w ich miejscowości (planowaną profanację, zakłócanie mszy św. itd.), prosimy o kontakt pod nr tel:
887-887-641
lub e-mail:
strazpatriotyczna@gmail.com

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Straż Patriotyczna Klubów "GP"

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
po
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo