Dziękuję Wam!

  

To, co się stało w Trybunale Konstytucyjnym, to kolejny krok na drodze głębokiej zmiany cywilizacyjnej, którą Polska idzie od roku 1993. Jesteśmy na niej osamotnieni, a może trzeba powiedzieć mocniej – jesteśmy na niej sami, ale nie zmienia to faktu, że od tamtego momentu polscy prawodawcy (z wyjątkiem 1996 r., gdy lewica wprowadziła aborcję z przyczyn społecznych) i Trybunał Konstytucyjny idą w tym samym kierunku – ochrony życia ludzkiego.

W roku 2020 dokonaliśmy kolejnego kroku i zrezygnowaliśmy z dyskryminacji niepełnosprawnych, jaką była aborcja eugeniczna. Wszystkim, którzy byli w to zaangażowani, chciałem z serca, po staropolsku, kłaniając się czapką do ziemi, podziękować. I dotyczy to zarówno sędziów, jak i 120 posłów (szczególne podziękowania należą się Bartłomiejowi Wróblewskiemu i Piotrowi Uścińskiemu), a także tych wszystkich, którzy przez lata na rzecz takiej zmiany pracowali. A teraz trudny czas obudowania tej decyzji programami pomocy dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi, psychologicznymi programami dla rodziców dzieci z wadami letalnymi. Cieszę się i jestem wdzięczny, że te zmiany już zapowiedziano.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts