Stan wyjątkowy albo klęski żywiołowej? Jarosław Kaczyński dla „GP”: Nie jestem zwolennikiem tego rozwiązania

Teraz koncentrujemy się na zabezpieczeniu wydolności służby zdrowia. Nastawiamy się na najczarniejszy scenariusz i pod niego przygotowujemy opiekę zdrowotną - mówi w wywiadzie z Katarzyną Gójską i Tomaszem Sakiewiczem prezes PiS Jarosław Kaczyński. W tygodniku "Gazeta Polska" wicepremier pytany był, czy w Polsce zostanie wprowadzony stan klęski żywiołowej. - Nie jestem zwolennikiem tego rozwiązania - powiedział.

Jarosław Kaczyński
Igor Smirnow/Gazeta Polska

Rozważane jest wprowadzenie stanu klęski żywiołowej czy wyjątkowego?

Nie jestem zwolennikiem tego rozwiązania. Musimy z jednej strony zabezpieczyć zdrowie obywateli, ale z drugiej dać im szansę pracować, utrzymać sprawność gospodarczą państwa. Dlatego jako szkodliwe uznaję zarówno nawoływanie do lockdownu, bo finansowo byłby on bardzo trudny, a z drugiej wmawianie ludziom, że COVID to mały problem i nie należy się nim przejmować. Otóż nie, to realne zagrożenie i należy chronić siebie i innych przed zakażeniem. Bardzo krytycznie patrzę na artykuły prasowe, które przekonują ludzi choćby do tego, że noszenie masek jest bzdurą. I równie krytycznie oceniam działanie niektórych samorządów, choćby warszawskiego, pozwalające na zgromadzenia, będące w oczywisty sposób złamaniem rygoru epidemicznego i po prostu zagrożeniem dla bezpieczeństwa ludzi.

Wywiad z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim ukaże się w  numerze tygodnika "Gazeta Polska", dostępnym w kioskach od 21 października.

Tygodnik Gazeta Polska dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Szczegóły dotyczące prenumeraty w czasie kwarantanny można znaleźć na stronie https://prenumerata.swsmedia.pl/ oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819.

 


Źródło: Gazeta Polska, niezalezna.pl,

#Gazeta Polska

Tomasz Sakiewicz,Katarzyna Gójska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo