Szejna (Lewica): Niejedna osoba w Koalicji Obywatelskiej drży przed tym, jak zachowa się Nowak

Pewnie niejedna osoba w Koalicji Obywatelskiej drży przed tym, w jaki sposób zachowa się Sławomir Nowak - powiedział w niedzielę wieczorem poseł Lewicy Andrzej Szejna. Jak dodał, „w interesie polskiej sceny politycznej jest jak najszybsze osądzenie pana Sławomira Nowaka”.

Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

Jak ustaliła Polska Agencja Prasowa, w piątek 2 października do Prokuratury Okręgowej w Warszawie na przesłuchanie w charakterze podejrzanego został doprowadzony były minister transportu Sławomir Nowak (Zgodził się na podawanie imienia i nazwiska). Już na początku tygodnia zapowiadano, że planowane jest ponowne przesłuchanie Nowaka, w związku z ujawnionymi niedawno okolicznościami.

[polecam: https://niezalezna.pl/355423-nieoficjalnie-przesluchano-slawomira-nowaka-uslyszal-kolejne-zarzuty-korupcyjne]

O sprawie byłego ministra w rządzie Donalda Tuska debatowano dziś w programie TVP Info „Strefa Starcia”. Jak wskazał Andrzej Szejna, finał postępowania przeciwko Nowakowi może stać się przyczynkiem do „politycznej katastrofy Koalicji Obywatelskiej”.

- Znamy instytucję świadka koronnego. Wyobraźmy sobie, że załamuje się psychicznie Sławomir Nowak lub też zna pewne fakty, których dotąd nie ujawniał w postępowaniu. Może to być dla Koalicji Obywatelskiej prawdziwa polityczna katastrofa. Tak sobie to wyobrażam

- ocenił w niedzielę wieczorem Szejna.

Wyraził przekonanie, że „niejedna osoba w Koalicji Obywatelskiej drży przed tym, jak zachowa się Sławomir Nowak”.

- Kontakty, powiązania są bardzo szerokie. Był prominentną postacią. Osobiście liczę na to, że ta sprawa będzie jak najszybciej wyjaśniona, bo jeżeli postawione mu zarzuty są prawdziwe to chciałbym, żeby jak najszybciej doszło do osądzenia i skazania. Jego sytuacja była przestrogą. W interesie polskiej sceny politycznej jest jak najszybsze osądzenie pana Sławomira Nowaka

- mówił dalej.

Były minister transportu w rządzie PO Sławomir Nowak został zatrzymany w lipcu br., jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, czerpiącą korzyści z korupcji. Oprócz niego zarzuty w tej sprawie usłyszało już sześć osób. W piątek Nowakowi postawiono zarzuty dotyczące przyjmowania korzyści majątkowych od Wojciecha T., byłego wiceprezesa PGE i Energi za pośrednictwem Leszka K. oraz od byłego prezesa PKN Orlen Dariusza K. za pośrednictwem "osoby trzeciej". Nowak nie przyznał się do stawianych mu zarzutów, odmówił składania wyjaśnień. Przebywa w areszcie.

 

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

#Sławomir Nowak #KOalicja Obywatelska #Andrzej Szejna

am
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo