Norki zmienne są...

  

Spokojnie przyglądam się dyskusji na temat projektu Ustawy o ochronie zwierząt i już po tygodniu mogę wyciągnąć pierwsze wnioski. Choćby taka Konfederacja wreszcie pokochała USA, przynajmniej w jakimś aspekcie.

Jak się bowiem okazało, amerykańskie fobie tej formacji nie obejmują norki amerykańskiej. To o tyle dziwne, że politycy Konfederacji wymyślają zagrożenie ze strony amerykańskiego biznesu, a nie potrafią dostrzec realnych strat, które powodują norki. No, ale dramatycznych wolt jest więcej. Oto Łukasz Warzecha, publicysta robiący dla futrzarskich mediów, lży PiS za to, że ten nie widzi w sprawie niemieckiego spisku. Wkład merytoryczny dostarczył mu jego szef, potentat branży Szczepan Wójcik, a pan Łukasz oczywiście niczego nie sprawdził. Co ciekawe, w 2018 roku, po sponsorowanej wycieczce do RFN, pisał, śmiejąc się z PiS: „Poziom antyniemieckich emocji urósł do granic absurdu. Zimna wojna z Niemcami to głupota. Elektorat dostaje opowieść o strasznych Niemcach”. Czy teraz mówi głupoty? Odpowiedzcie sobie Państwo sami. Na plus zmienił swoje zdanie za to Michał Karnowski z „Sieci”. „Przyznaję (i o tym publicznie mówiłem), że wobec pierwszego PiS-owskiego projektu Ustawy o ochronie zwierząt miałem wątpliwości. Po pierwsze, wydawał mi się tak wąski, że łatwo było mu postawić zarzut, iż jedynym jego celem jest likwidacja przemysłowej hodowli zwierząt futerkowych” – napisał na witrynie wPolityce.pl publicysta. Szczerze powiedziawszy, to projekt sprzed trzech lat wydawał mi się bardziej kompleksowy, ale w sumie może już trzeba zasunąć na to kurtynę milczenia. Taka dyscyplina u redaktora „Sieci” jednak pokazuje, że tym razem PiS rzeczywiście chce zrobić porządek ze śmierdzącym biznesem. Ale z ostatecznymi pochwałami trzeba poczekać. Dopóki nie zobaczę ustawy na biurku prezydenta Andrzeja Dudy, nie uwierzę w tę zmianę. A jeżeli w wyniku nacisków przekupionych dziennikarzy PiS znów zatrzyma się w pół kroku, stanie się dla mnie równie obrzydliwy jak silos ze zmielonymi odpadami poubojowymi, którymi karmi się norki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts