Wkrótce wyniki kontroli NIK ws. "Czajki"

Dobiega końca kontrola wszczęta po ubiegłorocznej awarii systemu przesyłu ścieków do oczyszczalni "Czajka", wkrótce publikacja wyników - poinformowała dziś na Twitterze Najwyższa Izba Kontroli.

/ Oczyszczalnia Ścieków „Czajka” / By Krzysztof Gabrylewsk…, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=52788749

W czerwcu br. rzecznik prasowy MPWiK Marek Smółka potwierdzał, że "od listopada 2019 r. w spółce trwa kontrola prowadzona przez NIK, a jej przedmiotem jest "Projektowanie, budowa i eksploatacja kolektora podziemnego transportującego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do Oczyszczalni Ścieków Czajka"".

- Dobiega końca kontrola projektowania, budowy i eksploatacji kolektora transportującego ścieki do oczyszczalni "Czajka" - wszczęta przez NIK tuż po ubiegłorocznej awarii"

- przekazała Izba w czwartkowym wpisie na Twitterze. Jak przypomniała, jest to jedna z pierwszych kontroli zleconych przez Prezesa NIK Mariana Banasia. "Wkrótce publikacja wyników" - zapowiada NIK.

O awarii kolektora przesyłającego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka" i prowadzonym w związku z tym zrzucie ścieków do Wisły prezydent stolicy Rafał Trzaskowski poinformował w sobotę. Poprzednia awaria oczyszczalni "Czajka", w efekcie, której nieczystości płynęły do rzeki, miała miejsce rok temu w końcu sierpnia.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Czajka #NIK

am
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo