Fart Rafała

  

Dlaczego Zieloni i Rafał Trzaskowski uważają za normalne zrzuty ścieków do Wisły? Z prostej przyczyny – wiedzą, że ryby głosu nie mają. Mają go ludzie, którzy wprawdzie głośno by się sprzeciwili, gdyby do królowej polskich rzek fekalia wylewał ktoś z PiS, ale chowają swoje poglądy, gdy mogłoby to dotyczyć własnego obozu. W myśl zasady – wolę platformiane guano na polu niż fiołki w Neapolu.

To właśnie taka logika kazała liderce Zielonych, pani Małgorzacie Tracz, głosować na myśliwego Bronisława Komorowskiego pięć lat temu, do czego bez skrępowania przyznała się w wywiadzie dla Roberta Mazurka. Niestety, większość organizacji ekologicznych działa w myśl takiej zasady, a to brutalnie gwałci logikę. Skoro bowiem wylewanie ścieków do Wisły nie szkodzi środowisku, to dlaczego Polska i Europa inwestują w oczyszczalnie ścieków? Po co nam oczyszczalnia Czajka za 3 mld zł, jedna z najdroższych na świecie, skoro ma jedną wadę – nie oczyszcza ścieków? Pytania można mnożyć. Platforma Obywatelska i Rafał Trzaskowski mają duże szczęście, że ryby głosu nie mają, a większość mieszkańców Warszawy nie formułuje własnych poglądów, lecz kieruje się odruchem stadnym pewnych chomikowatych.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts