Wkrótce kolejne kierunki w ofercie PLL LOT

PLL LOT od 15 lipca wznowią, po przerwie, kolejne międzynarodowe kierunki. Jak poinformował przewoźnik, pasażerowie będą mogli polecieć z Warszawy m.in. siedem razy w tygodniu do Monachium, Frankfurtu, Paryża, czy Genewy. W planach jest także uruchomienie regularnych połączeń do Wielkiej Brytanii.

Zdjęcie ilustracyjne / By BriYYZ from Toronto, Canada - LOT Polish Airlines Boeing 787-8 SP-LRF (1), CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41141821

"Od 15 lipca siatka połączeń międzynarodowych PLL LOT zyska kolejne kierunki. Pasażerowie będą mogli skorzystać między innymi z kolejnych rejsów do Niemiec, Francji, Hiszpanii, Danii, Szwajcarii, Chorwacji, Słowenii, Estonii i na Łotwę. W planach przewoźnika jest także uruchomienie regularnych połączeń do Wielkiej Brytanii" - poinformował w czwartkowym komunikacie LOT.

Przewoźnik zapowiedział, że do końca sierpnia LOT może mieć wznowionych "prawie siedemdziesiąt kierunków".

LOT przekazał, że dotychczasowy rozkład 20 międzynarodowych kierunków, uzupełniony zostanie 15 nowymi.

Od 15 lipca pasażerowie będą mogli polecieć z Lotniska Chopina w Warszawie siedem razy w tygodniu do Monachium, Stuttgartu, Frankfurtu, Hamburga, Paryża, Kopenhagi, Mediolanu, Zurich i Genewy; pięć razy w tygodniu do Madrytu; cztery razy w tygodniu do Rygi i Tallinna.

Ponadto od czterech do siedmiu rejsów dostępnych będzie na kierunkach: Zagrzeb i Ljubljana.

Rozkład pasażerskich rejsów LOT-u dostępnych od 15 lipca zostanie poszerzony także o regularne loty na trasie Warszawa-Katowice, zaplanowane 13 razy w tygodniu.

Dodatkowo, LOT zwiększy częstotliwość rejsów na trasach z Warszawy do Wiednia, Brukseli, Amsterdamu, Berlina, Dusseldorfu, Oslo, Pragi, Budapesztu, Bukaresztu, Sofii, Wilna oraz z Budapesztu do Warny i Dubrownika.

"Trzy miesiące zawieszenia połączeń lotniczych było ogromnym wyzwaniem dla wszystkich przewoźników. Odmrożenie lotów pasażerskich to szansa na powrót do normalności, czyli stopniowe przywracanie rejsów na zawieszonych kierunkach i zaoferowanie pasażerom możliwości realizowania wyjazdowych planów. Intensywnie pracujemy nad wznawianiem kolejnych połączeń, obserwując jednocześnie bieżącą sytuację epidemiczną i dostosowując do niej procedury bezpieczeństwa obowiązujące na pokładach naszych samolotów"

- powiedział cytowany w komuniakcie pezes PLL LOT Rafał Milczarski.

Dodał, że jeśli uda się zrealizować wszystkie plany, to siatka dostępna do końca sierpnia powinna obejmować prawie 70 z 98 zaplanowanych na 2020 rok kierunków.

LOT przekazał, że w planach wznawianych rejsów w lipcu i sierpniu znajdują się także kolejne połączenia, w tym między innymi wyczekiwane loty do Wielkiej Brytanii.

Przewoźnik przekazał, że w zależności od aktualnych regulacji w Polsce oraz decyzji administracyjnych krajów docelowych, LOT może zacząć latać do: Kijowa (Ukraina) – pięć do siedmiu razy w tygodniu od 1 lipca; a od 15 lipca do Nursułtanu (Astana) – raz w tygodniu; Istambułu (Turcja) – siedem razy w tygodniu; Londynu (Wielka Brytania) – siedem razy w tygodniu; Kiszyniowa (Mołdawia) – trzy razy w tygodniu; Belgradu (Serbia) – cztery do siedmiu razy w tygodniu; Mińska (Białoruś) – cztery razy w tygodniu; Lwowa (Ukraina) – siedem razy w tygodniu i do Odessy (Ukraina) – siedem razy w tygodniu.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#LOT

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo