Prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris specjalnie dla portalu Niezależna.pl ocenił sytuację po publikacji dwóch głośnych filmów o pedofilii: „Zabawa w chowanego” braci Sekielskich i „Nic się nie stało” Sylwestra Latkowskiego.

- Czekamy na uchwalenie projektu Stop Pedofilii, który zakaże zachęcania młodzieży do podejmowania stosunków seksualnych, ale już teraz te instrumenty prawne są bardzo dobre. Informacja o powołaniu specjalnego zespołu prokuratorów przez prokuratora generalnego, to jest kolejny sygnał, że coś się dzieje w dobrym kierunku. Oczywiście trzeba jak zwykle patrzyć władzy na ręce, czy to nie jest działanie PR-owe, i czy za tym będzie postępowało również stworzenie procedur działania organów ścigania

- tłumaczy nam mec. Kwaśniewski.

Dodał również, że „te dwie eksplozje”, czyli filmy braci Sekielskich i Sylwestra Latkowskiego doprowadzą do oczyszczenia z pedofilii polskiej przestrzeni.

- Stwierdziliśmy, że nie możemy pozostawić bez wsparcia ofiar pedofilii. (…) Moment bezpieczeństwa dla dzieci będzie wtedy, gdy oni i opiekunowie będą wiedzieli, że można dostać rzetelne, skuteczne wsparcie w obszarze prawnym. Każda ofiara, bez względu na to w jakim jest teraz wieku, bez względu na to, kim był sprawca i jakie były okoliczności tego czyny może liczyć na wsparcie prawników Ordo Iuris

- zapewnia prezes Instytutu.

Mec. Kwaśniewski powiedział nam również, że w ciągu dwóch, trzech dni do Instytutu wpłynęło pięć, sześć poważnych spraw dotyczących przestępstw seksualnych. 

Pomoc oferowana przez Instytut Ordo iuris jest NIEODPŁATNA.

Zachęcamy do wysłuchania rozmowy: