Celebryci chcą zamieść aferę pedofilską pod dywan? Ordo Iuris pomoże ofiarom oprawców seksualnych

Tego typu reakcje obserwowaliśmy kilka lat temu w kościele katolickim na Zachodzie, gdzie pierwszą falą było wyparcie (…) Jeżeli tą samą drogą idą polskie środowiska celebryckie, i też zaczynają od wyparcia, od wyśmiania, zaczynają od twierdzenia, że to jest akcja polityczna, to idą najgorszymi śladami, jakie można sobie wyobrazić – mówi w rozmowie z nami prezes Instytutu Ordo Iuris mec. Jerzy Kwaśniewski. Podkreśla również, że w Instytucie powstał zespół, który służby wszelka, nieodpłatną pomocą dla ofiar przestępstw seksualnych.

mec. Jerzy Kwaśniewski/ YouTube/@Gazeta_Polska_VD

Prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris specjalnie dla portalu Niezależna.pl ocenił sytuację po publikacji dwóch głośnych filmów o pedofilii: „Zabawa w chowanego” braci Sekielskich i „Nic się nie stało” Sylwestra Latkowskiego.

- Czekamy na uchwalenie projektu Stop Pedofilii, który zakaże zachęcania młodzieży do podejmowania stosunków seksualnych, ale już teraz te instrumenty prawne są bardzo dobre. Informacja o powołaniu specjalnego zespołu prokuratorów przez prokuratora generalnego, to jest kolejny sygnał, że coś się dzieje w dobrym kierunku. Oczywiście trzeba jak zwykle patrzyć władzy na ręce, czy to nie jest działanie PR-owe, i czy za tym będzie postępowało również stworzenie procedur działania organów ścigania

- tłumaczy nam mec. Kwaśniewski.

Dodał również, że „te dwie eksplozje”, czyli filmy braci Sekielskich i Sylwestra Latkowskiego doprowadzą do oczyszczenia z pedofilii polskiej przestrzeni.

- Stwierdziliśmy, że nie możemy pozostawić bez wsparcia ofiar pedofilii. (…) Moment bezpieczeństwa dla dzieci będzie wtedy, gdy oni i opiekunowie będą wiedzieli, że można dostać rzetelne, skuteczne wsparcie w obszarze prawnym. Każda ofiara, bez względu na to w jakim jest teraz wieku, bez względu na to, kim był sprawca i jakie były okoliczności tego czyny może liczyć na wsparcie prawników Ordo Iuris

- zapewnia prezes Instytutu.

Mec. Kwaśniewski powiedział nam również, że w ciągu dwóch, trzech dni do Instytutu wpłynęło pięć, sześć poważnych spraw dotyczących przestępstw seksualnych. 

Pomoc oferowana przez Instytut Ordo iuris jest NIEODPŁATNA.

Zachęcamy do wysłuchania rozmowy:

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#mec. Jerzy Kwaśniewski #Zabawa w chowanego #Nic się nie stało #Zatoka sztuki #Ordo Iuris

Jan Przemyłski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo