- Są trzy rodzaje wojny: informacyjna, gospodarcza i kinetyczna, którą prowadzi się za pomocą broni. Donald Trump powiedział wprost: „to jest atak”. Odpowiedzialność za ten atak jest po stronie Chińskiej Partii Komunistycznej. Ponad 200 tys. ofiar na całym świecie, ponad 80 tys. ofiar tylko w Stanach Zjednoczonych. To straszliwa zbrodnia - mówił Bannon, obarczając Pekin odpowiedzialnością za rozprzestrzenienie się koronawirusa. Jak dodał, Chińska Partia Komunistyczna prowadzi wojnę z Zachodem od lat.

- Narracja wokół targu w Wuhan jest mistyfikacją. Coś bardzo podejrzanego wydarzyło się w tym laboratorium. Tęgie umysły, eksperci i agencje wywiadowcze pracują nad tym. Wszystko jednak zmierza do tego, że powstało coś na wzór biologicznego Czarnobyla. Sowieci, gdy doszło do tej katastrofy w ubiegłym wieku, nie martwili się o ludzi. Tak samo dyktatura chińska nie interesuje się, co dzieje się z ich obywatelami

- przekonywał gospodarz internetowego programu „War Room Pandemic”.

Odpowiedzialnością za obecny stan pandemii obarczył też Światową Organizację Zdrowia. - Tedros (Tedros Adhanom - dyrektor generalny WHO -red. )jest osobą zawsze wiązaną z Chińską Partią Komunistyczną. Ta organizacja 12 stycznia, kiedy Chińska Partia Komunistyczna wiedziała, że możliwe jest przenoszenie wirusa z człowieka na człowieka, okłamała cały świat. Opublikowała wtedy oświadczenie, w którym stwierdzili, że przedstawiciele sektora medycznego w Chinach powiedzieli, że niemożliwe jest takie przenoszenie - mówił dalej.

Przywołał badania Uniwersytetu w angielskim South Hampton, z których wynika, że, gdyby Chińska Partia Komunistyczna zadziałałaby w pierwszym tygodniu stycznia, pandemia byłaby mniejsza o 95 proc.

- Musimy skupić się na kilku liczbach. Z jednej strony jest pandemia wywołana wirusem, z drugiej - kryzys ekonomiczny; ten może załamać popyt światowy. Dochodzi też kwestia zachwiania łańcuchów dostaw. Ponadto, panuje dziś światowy kryzys finansowy. Wiemy jak wygląda wypłacalność i płynność niektórych firm, jak wyglądają rynki finansowe. Sprowadzając to do meritum, ważne są liczby. Liczba zgonów - w Stanach Zjednoczonych codziennie umiera z powodu wirusa 2 tys. ludzi. Do końca maja spokojnie osiągniemy 100 tys. zgonów. Liczba osób bezrobotnych w naszym kraju wynosi teraz 33 mln - to więcej niż za czasów wielkiej recesji! To gospodarcze inferno, które płonie żywym ogniem, poza jakąkolwiek kontrolą

- przedstawił Bannon.

Podkreślił, że „Chiny muszą zapłacić światu za to, co zrobiły”.

- Rachunek należy wysłać do Pekinu. Uważam, że będziemy tu mówić o dziesiątkach bilionów dolarów

- przyznał.