Z OSTATNIEJ CHWILI

Prezydent Biden: będziemy wspierać Ukrainę tak długo, jak będzie to konieczne, by zapewnić, że Ukraina nie zostanie pokonana • • • Biden: nie będę prosił Arabii Saudyjskiej o zwiększenie wydobycia ropy naftowej, ale mam nadzieję, że będą na tyle rozsądni, by to zrobić • • •

Białoruś: Przyrost zakażeń po imprezach masowych

913 nowych przypadków infekcji koronawirusem odnotowano na Białorusi w ciągu minionej doby - wynika z danych opublikowanych dziś przez resort zdrowia. Liczba zainfekowanych przekroczyła 20 tys. Zmarły kolejne cztery osoby.

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

„Zarejestrowano 20 168 osób z pozytywnym testem na Covid-19, co stanowi 8,7 proc. wszystkich przeprowadzonych testów"

- poinformowało w czwartkowym komunikacie ministerstwo zdrowia.

Tym samym dobowy przyrost infekcji wyniósł 913, co jest liczbą wyższą niż w ciągu ostatnich kilku dni (905, 861, 784). Portal TUT.by zwrócił uwagę, że liczba potwierdzonych infekcji wzrasta ok. 5-7 dni po imprezach masowych.

Z analizy danych, przeprowadzonej przez portal, wynika, że dynamika przyrostów zwiększyła się ok. 5-7 dni po katolickiej i prawosławnej Wielkanocy, a także po ogólnokrajowym czynie społecznym, który odbył się 25 kwietnia. Rekordowy przyrost odnotowano dotychczas 29 kwietnia – tego dnia potwierdzono 973 zakażenia.

Według oficjalnych danych zmarło ogółem 116 osób z koronawirusem, w tym cztery w ciągu minionej doby.

Wyzdrowiało w całym kraju 5 067 osób (679 w ciągu ostatniej doby). Przeprowadzono 229,4 tys. testów.

Eksperci oceniają, że szczytowa fala epidemii nastąpi prawdopodobnie bliżej końca miesiąca. Epidemiolog Wiktar Suszczewicz mówił kilka dni temu w telewizji państwowej, że będzie to nie wcześniej niż 20 maja.

Na Białorusi nie wprowadzono szerokiej kwarantanny ani zakazu imprez masowych. 9 maja ma się odbyć defilada wojskowa z okazji rocznicy zwycięstwa ZSRR w II wojnie światowej.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#koronawirus

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo