Jak pisaliśmy dziś rano, Rafał Trzaskowski mówił, że nie ma pieniędzy na komputery dla uczniów i nauczycieli, którzy usiłują realizować zdalne nauczanie podczas epidemii koronawirusa. Ale np. na projekt „Queerowe gesty i kolektywność” są…

Użytkownicy sieci zaczęli przeglądać inne umowy podpisane w ostatnim czasie przez warszawski urząd miasta. Okazuje się, że pieniądze dla grup LGBT płyną szerokim strumieniem.

Stowarzyszenie Grupa Artystyczna TERAZ POLIŻ ma otrzymać w 2020 dotacje z Ratusza na swoje trzy projekty za 215 000 zł. Np. 30 000 zł za "Familia - pilotażowy odcinek pierwszego w Polsce fabularnego serialu podcastowego”

– czytamy w sieci

Czym jest „Familia”? "Zrealizujemy pilotażowy odcinek serialu o współczesnej tożsamości mieszkańców i mieszkanek Warszawy, tacy "Matysiakowie", ale z uwzględnieniem wszystkich orientacji seksualnych!"  - pisze użytkownik twittera.

Internauta przypomina, jak radni Rady Warszawy domagali się muzeum KOD. Podaje, że Biuro Kultury na ten rok przyznało dotację na Archiwum Protestów Publicznych. „50 000 zł na stronę do wrzucania zdjęć z protestów od 2016”.

Użytkownik twittera zrobił podsumowanie. Jak wylicza: organizacji „SPUTNIK PHOTOS” przyznano 50 000 zł, organizacji „Sistrum - Przestrzeń Kultury Lesbijskiej” – 24 000 zł, organizacji Stowarzyszenie Grupa Artystyczna Teraz Poliż 215 000 zł.