"Tęsknimy za Wami". Księża ze Szczecina zamieścili na wieży kościoła wyjątkowy baner

Szczecińscy księża z parafii św. Ottona wywiesili na wieży kościoła kilkunastometrowy baner z napisem "Tęsknimy za Wami". Na parafialnej stronie można przeczytać: „Kochani nasi! Nie martwcie się: my też jeszcze nie rozumiemy wszystkiego co się dzieje! Staramy się jednak odnaleźć w tej nowej sytuacji. Wierzymy, że Pan Bóg nas przeprowadzi przez tę (chwilową) miejmy nadzieję pustynię (dosłownie wręcz) i przy tej okazji – jak ma w zwyczaju – czegoś nauczy”.

Facebook.com/Parafia Otton (@parafiaotton)

Transparent, który zawisł na ścianie kościoła ma być m.in. zaproszeniem do modlitw za pośrednictwem internetu.

- Pomyśleliśmy razem z księżmi, że nasza tęsknota za Wami jest tak duża, że nie tylko chcemy Wam o tym powiedzieć przez ten baner, ale też chcemy spotykać się z Wami on-line

- tłumaczy ks. Wojciech Koladyński w nagraniu umieszczonym na parafialnej stronie.

 

 

Te spotkania w sieci to m.in. "pocieszajki duchowe", ale też transmisje nabożeństw.

- Życzymy tego doświadczenia, że Bóg jest bardzo blisko, a skoro jest obok, to nadziei może nam wystarczyć na długie lata - kontynuuje ks. Koladyński.

W TVP3 Szczecin ks. Koladyński tłumaczył, że ten przekaz idzie z serca.

- Nasza posługa, kapłanów diecezjalnych, jest bardzo związana z byciem z ludźmi. Teraz, gdy jesteśmy tego pozbawieni, też odczytujemy to jako znak od Pana Boga do pewnego nawrócenia, chcemy się tą tęsknotą podzielić, bo wierzymy, że działa ona w obie strony

- mówił duchowny.

Kapłani zapraszają na transmisje z nabożeństw wielkopostnych oraz "videoblog ks. Wojtka, nieszpory z pokoju plebanijnego o 20:00 i trochę dobrych linek do katechez codziennych".

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej parafiaotton.pl.

 

 Źródło: TVP3 Szczecin, niezalezna.pl, KAI, parafiaotton.pl

#baner #Szczecin #Parafia św. Ottona z Bambergu

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo