Ronaldo i Szczęsny stracą miliony. Juventus Turyn obniża pensje z powodu koronawirusa

Juventus osiągnął porozumienie ze swoimi piłkarzami oraz trenerem Maurizio Sarrim w sprawie obniżki płac, która pozwoli zaoszczędzić mistrzom Włoch 90 milionów euro - ogłosił klub. Na redukcję rocznego wynagrodzenia o 3,8 miliona euro zgodził się Cristiano Ronaldo, z części zarobków zrezygnować będzie musiał również bramkarz reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny.

twitter.com/Cristiano

Sarri i zawodnicy zgodzili się na czteromiesięczną obniżkę płac. Do porozumienia doszło w czasie, gdy wiele klubów w Europie musi obniżać pobory swoich pracowników z powodu kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. Rozgrywki piłkarskie w Europie są wstrzymane (w Serie A już od 9 marca) i nie wiadomo, kiedy będzie można wrócić na boiska.

Cristiano Ronaldo zgodził się na obniżenie rocznych zarobków o 3,8 milionów euro

Ekonomiczne i finansowe skutki osiągniętego porozumienia pozwolą zaoszczędzić około 90 milionów euro w roku budżetowym 2019/20

- ogłosił Juventus w sobotnim oświadczeniu.

Wojciech Szczęsny niedawno podpisał nowy kontrakt z Juventusem. Teraz straci podwyżkę z powodu koronawirusa, ale jak sam mówił: "dla zawodników na naszym poziomie finansowym, utrata  jakiejś części zarobków nie byłaby problemem".

Uzgodnienie przewiduje redukcję wynagrodzenia o kwotę równą miesięcznym płacom w marcu, kwietniu, maju i czerwcu 2020 roku.

Poszczególne umowy z Sarrim i zawodnikami zostaną sfinalizowane w nadchodzących tygodniach.

Juventus chciałby podziękować zawodnikom i trenerowi za ich zaangażowanie w trudnym dla wszystkim momencie.

Podkreślono też, że jeżeli rozgrywki zostaną wznowione, to umowy będą renegocjowane.

W ostatnich tygodniach informowano o wykryciu koronawirusa u trzech piłkarzy Juventusu - są nimi Daniele Rugani, Paulo Dybala i Blaise Matuidi.

Włochy są najbardziej dotkniętym pandemią krajem w Europie. Do soboty odnotowano tam ponad 10 tys. zgonów.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Juventus Turyn #koronawirus #Cristiano Ronaldo #Wojciech Szczęsny

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo