„Skończona jako polityk”. Tak szokujące słowa i postawę Kidawy-Błońskiej ocenia wiceminister

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

- Po wczorajszych słowach Małgorzaty Kidawy-Błońskiej o tym, że przepisy są ważniejsze niż życie ludzkie, w chwili gdy miliony Polaków martwią się o swoje zdrowie i życie, mogę powiedzieć jedno: Małgorzata Kidawa-Błońska skończyła się wczoraj jako polityk - ocenił w rozmowie z Michałem Rachoniem na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski. - W takich czasach jak teraz, nie możemy pozwolić sobie na niepoważną politykę czy politykę wstydu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - dodał.

Mimo stanu zagrożenia epidemicznego, jaki jest w Polsce, za tradycyjnym posiedzeniem Sejmu opowiedziała się Koalicja Obywatelska i Konfederacja.

Dodatkowo, podczas posiedzenia Prezydium Sejmu z ust wicemarszałek i kandydatki PO na prezydenta Małgorzaty-Kidawy Błońskiej padły szokujące słowa, o czym poinformowała na Twitterze wicemarszałek Małgorzata Gosiewska z Prawa i Sprawiedliwości - że konstytucja jest ważniejsza niż życie.

Wywiązała się między nami dyskusja, bo pani wicemarszałek Kidawa-Błońska kwestionowała słowa pani marszałek Witek, przerywając jej i tłumacząc, że najważniejsza jest konstytucja. Ja wtedy nie wytrzymałam i powiedziałam, że konstytucja jest przecież dla ludzi. Zapytałam ją, czy dla niej konstytucja jest ważniejsza niż ludzkie życie i zdrowie Polaków. Odpowiedziała "tak, konstytucja jest ważniejsza". Ręce mi opadły

- mówiła Gosiewska w rozmowie z portalem Niezależna.pl.

Po wczorajszych słowach Małgorzaty Kidawy-Błońskiej o tym, że przepisy są ważniejsze niż życie ludzkie, w chwili gdy miliony Polaków martwią się o swoje zdrowie i życie, mogę powiedzieć jedno: Małgorzata Kidawa-Błońska skończyła się wczoraj jako polityk

- ocenił w rozmowie z Michałem Rachoniem na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski.

To nie jest osoba, która powinna pełnić funkcje publiczne. Nie potrafi powiedzieć jednego prawidłowego zdania bez przejęzyczenia się czy bez faux pas

- dodał.

W takich czasach jak teraz, nie możemy pozwolić sobie na niepoważną politykę czy politykę wstydu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

- podkreślił.

 

 Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Farmaceutyczny potentat o leku na COVID-19. "Jeśli pomaga, przekażemy go za darmo"

/ pixabay.com/stevepb

  

Jeśli testy potwierdzą, że Resochin, lek przeciwko malarii zawierający chlorochinę, pomaga w walce z koronawirusem, Bayer zamierza “przekazać ten lek rządom za darmo” - poinformował szef koncernu Werner Baumann w czwartek w rozmowie z dziennikiem “Handelsblatt”.

- Istnieją wskazania, że w środowisku laboratoryjnym i w pierwszych testach klinicznych Resochin zmniejsza wiremię (obecność wirusów - PAP) - powiedział Baumann.

Dodał, że dane dotyczące skuteczności Resochinu w walce z Covid-19 pochodzą głównie z chińskich laboratoriów. Obecnie badania kliniczne stosowanego od ponad 80 lat leku na malarię prowadzi m.in. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - poinformował.

Dopóki skuteczność nie zostanie potwierdzona, lek może mieć tylko zastosowanie w “terapiach próbnych”. W opinii szefa koncernu za użyciem leku przemawiają niskie koszty produkcji. Jeśli testy wykażą skuteczność Resochinu przeciwko koronawirusowi, to Bayer zamierza “przekazać ten lek rządom za darmo” - powiedział Baumann.

Poinformował też, że Bayer dostosowuje już linie produkcyjne w Europie do produkcji Resochinu i współpracuje z innymi firmami farmaceutycznymi, by środek “był dostępny w wystarczających ilościach na całym świecie”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts