Chcesz uszyć maseczkę ochronną? Sprawdź, co musisz o niej wiedzieć?

zdjęcie ilustracyjne / HubertPhotographer, pixabay

  

Od czasu ogłoszenia pandemii koronawirusa maseczki ochronne stały się dla wielu osób, zwłaszcza personelu medycznego towarem pierwszej potrzeby. Zainicjowano nawet akcje w ramach, których poszczególne firmy, a nawet osoby prywatne angażują się i szyją maseczki. I ty możesz do nich dołączyć. Zacznij szyć maseczki ochronne dla placówek medycznych, dla siebie, a nawet dla mieszkańców swojego osiedla czy bloku, w którym mieszkasz.

Zanim jednak przystąpisz do masowego szycia maseczek, skontaktuj się z wybranym szpitalem i dowiedz się dokładnie czy i ile potrzebują. Musisz pamiętać, że takie maseczki wykonane w domu będą bez atestu. Dlatego wykorzystanie przez personel medyczny, czy pacjentów zakaźnych może być ograniczone lub czasami nawet niemożliwe. Pamiętaj jednak, że i tak uszyte własnoręcznie maseczki mogą znaleźć swoje zastosowanie w placówkach ochrony zdrowia.

Czego potrzebujesz:
- odpowiedni materiał np. bawełna (lub innego ustalonego ze szpitalem, czy placówką, dla której maseczki będą przeznaczone)
- maszyna do szycia lub igła
- nitka
- elastyczna gumka
- tasiemka
- drucik (dzięki niemu personel medyczny może swobodnie profilować maseczkę przy nosie)

 

 

 

 

 Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Personel szpitala w Siedlcach na kwarantannie

Szpital w Siedlcach / By Konradsiedlce - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6731281

  

Potwierdzono COVID-19 u jednej z pielęgniarek szpitala wojewódzkiego w Siedlcach – poinformował w czwartek PAP siedlecki Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. Kwarantanną objęto sześć osób z personelu medycznego oraz dwóch pacjentów, jeden przebywa w izolacji na oddziale.

Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. Św. Jana Pawła II w Siedlcach wstrzymał przyjęcia pacjentów na Oddział Ortopedyczno-Urazowy od 31 marca do 15 kwietnia. Decyzja o zamknięciu oddziału i przeprowadzeniu 14-dniowej kwarantanny została podjęta po tym, jak u jednaj z pielęgniarek Oddziału Ortopedyczno-Urazowego potwierdzono zakażenie koronawirusem.

W czwartek wieczorem WSSE poinformowała PAP, że według danych przekazanych jej przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Siedlcach, pracownica szpitala, u której potwierdzono zachorowanie, jest w stanie dobrym i pozostaje w izolacji domowej.

- Na chwilę obecną nie ma innych osób zakażonych wśród personelu medycznego i pacjentów tego oddziału

 – poinformował siedlecki powiatowy inspektor sanitarny.

Jak dodał, kwarantanną zostało objętych łącznie sześć osób z personelu medycznego oraz dwóch pacjentów. Ponadto jeden pacjent przebywa w izolacji na oddziale.

- Pobrane zostaną próbki do badań w celu wykluczenia zachorowania na COVID-19

 – wyjaśnił.

Podkreślił także, że w szpitalu zostały zastosowane wszystkie procedury epidemiologiczne. Przeprowadzono dekontaminację pomieszczeń z wykorzystaniem metody VHP (gazowa forma nadtlenku wodoru - PAP).

Decyzja o dalszych działaniach szpitala i wznowieniu przyjęć zostanie podjęta przez kierownictwo placówki w porozumieniu z organem założycielskim i powiatowym inspektorem sanitarnym.

- Pracownicy powiatowej inspekcji sanitarnej prowadzą obecnie dochodzenie epidemiologiczne - identyfikują wszystkie osoby, które miały kontakty z zarażoną osobą

– zaznaczył Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Siedlcach.

Jak dodał, pacjenci, którzy mieli kontakt z zarażonym pracownikiem, zostaną pod obserwacją w szpitalu lub będą poddani kwarantannie w domu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts