Mamy nowego członka rządu? Kidawa-Błońska opowiada o "minister Emilianowicz"

/ Małgorzata Kidawa-Błońska / Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Wyborów nie można przeprowadzić w „termonie”, dzieci nie mają dostępu do „łączenia elektronicznego”, a projekty ustaw leżą w… „Sejmy” - to przejęzyczenia Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z zaledwie ostatnich kilkudziesięciu godzin. Nie sposób zliczyć wpadek, jakie towarzyszą kandydatce KO na prezydenta od początku kampanii. Dziś postanowiła odnieść się do projektu tarczy antykryzysowej. „Pani Emilianowicz mówiła wiele na ten temat” - powiedziała w wywiadzie. O kogo chodzi? Mamy swój, graniczący z pewnością, typ, choć... niepewność pozostaje.

Małgorzata Kidawa-Błońska jest kandydatką Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta RP. Ubiegający się o urząd głowy państwa naturalnie chcą występować w mediach, udowadniając Polakom, że to właśnie oni powinni objąć prezydenturę. Taktyka ta niestety nie sprawdza się w przypadku wicemarszałek Sejmu…

Było już o "75. rocznicy zbrodni katyńskiej" (w rzeczywistości - 80. rocznicy); mówiła też o prezydencie "Andrzeju Dudli", wsparciu "kolegów i koleżanek z PiSu", a ostatnio - "uczniowie i ich nauczycielowie"; i w końcu słynne "inspiratory".

Kolejne dni mijają, a Kidawa-Błońska nie zwalnia tempa z wpadkami. W wywiadzie dla Onetu zdarzyło się jej przejęzyczyć trzy razy w ciągu jednej wypowiedzi. To niekwestionowany rekord w trwającej kampanii wyborczej!

W najnowszej rozmowie na antenie Polsat News, Kidawa-Błońska pytana była o rządowy pakiet dla pracowników i przedsiębiorców - tzw. tarczę antykryzysową. Kandydatka KO nie zawiodła i tym razem.

- To, z tego co wiem, jest bardzo duży dokument. Pani minister Emilianowicz mówiła wiele rzeczy na ten temat

- słyszymy na fragmencie rozmowy, opublikowanym na Twitterze.

Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że pani wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska miała na myśli minister rozwoju Jadwigę Emilewicz. Pod nagraniem, sekcję komentarzy zdominowały najrozmaitsze emotikony oraz inne fragmenty z wpadkami kandydatki KO.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Polsat News, niezalezna.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...


Koronawirus w Turcji. Już 725 ofiar śmiertelnych

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

W ciągu ostatniej doby w Turcji zmarło 76 osób zakażonych koronawirusem; łącznie zanotowano 725 ofiar śmiertelnych - ogłosił minister zdrowia Fahrettin Koca. Potwierdzono też 3892 nowe przypadki zakażenia. Przez ostatnie 24 godziny przeprowadzono w Turcji 20023 testów na obecność koronawirusa.

Z piątku na sobotrę weszły w Turcji w życie kolejne restrykcje, mające spowolnić szerzenie się koronawirusa. W 31 miastach zaczął obowiązywać zakaz wjazdu do nich i wyjazdu z nich wszelkich pojazdów z wyjątkiem tych, które transportują niezbędne towary. Na osoby w wieku poniżej 20 lat została rozciągnięta godzina policyjna, a w miejscach publicznych i w sklepach spożywczych należy zakładać maski.

W marcu władze Turcji nakazały obywatelom w wieku powyżej 65 lat oraz osobom cierpiącym na choroby przewlekłe, by nie opuszczały swych domów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts