Na przejściu Korczowa-Krakowiec na wjazd na Ukrainę oczekuje 170 ciężarówek, a na wyjazd 340. Na wyjazd z Ukrainy czeka też 200 pojazdów na przejściu Hrebenne-Rawa Ruska - przekazał urząd celny w serwisie Telegram.

Liczba oczekujących ciężarówek spada. W piątek najdłuższa kolejka - 650 pojazdów - stała do wyjazdu z Ukrainy na przejściu Dorohusk-Jagodzin. Na przejściu Hrebenne-Rawa Ruska na wyjazd czekało 360 ciężarówek, a na wjazd 40. 370 ciężarówek czekało w piątek na wyjazd z Ukrainy w punkcie Korczowa-Krakowiec; na wjazd oczekiwało 300 pojazdów.

Kolejki tirów stoją też na przejściach granicznych z innymi sąsiadami Ukrainy. Na wyjazd z kraju na granicy z Węgrami czeka 200 ciężarówek, a z Rumunią - 15. Na granicy ze Słowacją na wyjazd czeka 120 ciężarówek, a na wjazd 20.

We wtorek ukraińska straż graniczna poinformowała, że dzień wcześniej specjalnym pociągiem z Polski i pociągiem z Łotwy na Ukrainę wróciło 1270 osób. Składem z Przemyśla do kraju przyjechało 623 ukraińskich obywateli i jeden cudzoziemiec. Ogółem na Ukrainę przybyło już dziewięć specjalnych pociągów, w tym osiem z Polski. Łącznie ewakuowano nimi ponad 5,5 tys. ukraińskich obywateli.

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa 17 marca zamknięto ukraińskie przejścia graniczne dla regularnego ruchu pasażerskiego, tj. transportu lotniczego, kolejowego i autobusowego.