Ruszamy z akcją #DziękujemyZaOdwagę! Podziękujmy bohaterom w czasach walki z epidemią!

Portal Niezalezna.pl startuje z akcją #DziękujemyZaOdwagę. Podziękujmy za pośrednictwem mediów społecznościowych bohaterom trudnych dni, w których zmagamy się z epidemią COVID-19. Takich ludzi nie brakuje i zasługują oni na szczególne wyróżnienie. Swoje podziękowania zamieszczamy pod hasztagiem #DziękujemyZaOdwagę w mediach społecznościowych!

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Podczas, gdy akcja #ZostańWDomu zyskała w ostatnich dniach wielką popularność, są tacy, którzy w domu pozostać nie mogą. Pracują, często z narażeniem własnego zdrowia, po to, by całe otoczenie mogło funkcjonować normalnie. Właśnie dzięki nim możemy zrobić zakupy, wykupić leki czy dojechać do wspomnianego sklepu czy apteki.

To oni, zwykli bohaterowie dnia codziennego. 

Mówił o nich dziś w TVP Info redaktor Michał Rachoń:

Walka z tą epidemią jest możliwa tylko i wyłącznie dzięki ludziom wykonującym kluczowe prace, bez których ta walka skazana byłaby na niepowodzenie. Dotyczy to w sposób oczywisty lekarzy i pielęgniarek, część z nich dzieli się swoimi refleksjami w mediach społecznościowych. Codzienną pracę na rzecz nas wszystkich wykonują farmaceuci, pracownicy aptek, dzięki którym zapewniony jest dostęp do podstawowych produktów medycznych, potrzebnych niezależnie od tego, czy trwa epidemia COVID-19 czy nie. W działania włączeni są policjanci, a także żołnierze.

Akcja transferu do Polski blisko 30 tysięcy naszych współobywateli nie mogłaby się udać bez osobistego zaangażowania pilotów, personelu pokładowego, obsługi lotnisk, polskich portów lotniczych oraz Polskich Linii Lotniczych LOT. Ci ludzie codziennie podejmują ryzyko, dzięki któremu ludzie mogą bezpiecznie wrócić do domów. Ale codziennie życie w warunkach rozwijającej się epidemii to również zwykłe sprawy, które muszą funkcjonować, by życie mogło toczyć się normalnie: kierowcy autobusów miejskich, tramwajów, komunikacji oraz pociągów również codziennie podejmują ryzyko, byśmy mogli dojechać do pracy. Mimo wyłączenia części handlu, do sklepów wciąż musi być dowożona żywność i inne produkty, codziennie zajmują się tym kierowcy samochodów dostawczych i ludzie zajmujący się logistyką. Do naszych domów docierają przesyłki, listy, które ktoś musi przewieźć, sortować i dostarczyć.

Jednak kluczową dla nas wszystkich jest rzecz - wydaje się - oczywista i prosta. Taka jak dostępność jedzenia w sklepach spożywczych. To nie tylko kwestia wielkich koncernów i firm, które zajmują się handlem, ale przede wszystkim zwykłych ludzi, którzy w tych sklepach pracują. Każdy z nas, kto wybierze się dziś lub jutro do sklepu, żeby zrobić zakupy, powinien mieć świadomość, że ludzie, którzy w tych sklepach pracują, wykonują pracę, która nam wszystkim umożliwia normalne funkcjonowanie.

- Pamiętajmy o tym przy najbliższych spotkaniach z tymi ludźmi, miejmy dla nich dobre słowo i podziękujmy im za pracę  - zaapelował na koniec redaktor Michał Rachoń.

Dlatego portal Niezalezna.pl rusza z akcją #DziękujemyZaOdwagę. Każdy z nas może złożyć osobiste podziękowania bohaterom życia codziennego: pani w sklepie, która sprzedała nam chleb; kierowcy autobusu, który przewiózł nas bezpiecznie z miejsca na miejsce; a może lekarzowi, który pamięta o swoich pacjentach nawet w tak trudnej sytuacji? 

Zachęcamy do publikowania w mediach społecznościowych własnych podziękowań - w dowolnej formie: tekstowej, zdjęć, filmów itd. - oczywiście pod hasztagiem #DziękujemyZaOdwagę. Podziękujmy tym, którym nie brakuje odwagi do codziennej pracy, by innym żyło się lepiej. Podziękowania, które pojawią się w sieci, będziemy zamieszczać w portalu Niezalezna.pl. 

Zachęcamy do uczestnictwa w akcji i oczywiście do udostępniania tej informacji! Niech nas będzie jak najwięcej!

 Źródło: niezalezna.pl

 

##DziękujemyZaOdwagę #dziękujemy za odwagę #koronawirus

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo