Projekt „Złap Groteskę w sieci” potrwa dwa tygodnie - czyli w czasie, kiedy szkoły i przedszkola będą prewencyjnie zamknięte z powodu epidemii koronawirusa.

- Ten pomysł zrodził się w naszym teatrze jakoś tak naturalnie, niemal kwadrans po ogłoszonej decyzji o zamknięciu szkół i instytucji kultury. Rozumiemy, nie możemy grać dla naszych najmłodszych widzów na żywo - no to zróbmy im prezent w sieci. Jasne, że to nie to samo; w końcu bezpośredniego kontaktu w teatrze nic przecież nie zastąpi, ale wszyscy jesteśmy w ekstraordynaryjnej sytuacji

- powiedział cytowany w informacji prasowej dyrektor Groteski Adolf Weltschek.

Najpopularniejsze piosenki ze spektakli granych w Grotesce mają być zamieszczane na stronie internetowej teatru (groteska.pl) codziennie w każde południe. W dwa najbliższe weekendy zaś najmłodsi będą mogli oglądać online „Brzydkie kaczątko” – inscenizację specjalnie zarejestrowaną na tę okoliczność.

„Cieszymy się, że aktorzy zdecydowali się zagrać tę sztukę przy pustej sali, w zamkniętym przecież teatrze. Wszystko po to, by rejestracja mogła trafić do sieci i tym samym do naszych młodych widzów. Jeżeli dla nas - dorosłych, cała sytuacja z zagrożeniem koronawirusem jest trudna, to wyobrażamy sobie, że dla najmłodszych ta wielka niepewność może być odczuwalna jeszcze głębiej. A sztuka zawsze pomaga i pozwala oswoić nawet trudną rzeczywistość” – stwierdził dyrektor Groteski.

„Brzydkie kaczątko” to ulubiona inscenizacja młodych widzów Groteski. Spektakl na motywach baśni Hansa Christiana Andersena wyreżyserowała Beata Pejcz.