Spotkanie przebiegało w formacie "pytanie - odpowiedź", a prowadzący przedstawiał pytania nadesłane przez widzów jego kanału. W ankiecie przeprowadzonej przed nagraniem, 90% uczestników wyraziło zainteresowanie nagraniem tego typu filmu. Tematyka z założenia miała dotyczyć koronawirusa i działań rządu w walce z wybuchem jego epidemii w Polsce. Pośród różnych pytań znalazło się także zapytanie o możliwość zamknięcia miast... i wkroczenia na ulice wojska.

Wojsko nie wkroczy na ulice, nie ma takich planów. Warszawa nie będzie zamknięta 
- powiedział zdecydowanie premier Morawiecki.

Ale rzeczywiście podstawową formą walki z koronawirusem jest to, żebyśmy się nie ruszali, jak najmniej przejeżdżali pomiędzy poszczególnymi miejscami

- dodał.

Na pytanie, czy województwa zostaną zamknięte odparł: "w niedzielę rządowy zespół zarządzania kryzysowego potwierdził, że ze względu na niewielkie zainteresowanie nie warto, żeby samoloty latały wewnątrz kraju". "Ten ruch wewnątrzkrajowy będziemy chcieli wkrótce wyłączyć. Zresztą nie ma zbyt wielu chętnych do podróżowania" - dodał premier.

Nie wykluczył też przedłużenia przymusowej przerwy w funkcjonowaniu szkół.

Może się przedłużyć. Nie wiemy tego dzisiaj. Podejmiemy decyzję w stosownym czasie

- dodał szef rządu. Zapewnił przy tym, że nie ma planów przełożenia terminu matur. "Nie ma takich planów. Chcemy, żeby odbyły się one w terminie" - wskazał Morawiecki.

 

Więcej na materiale poniżej: