Dwa nowe zakażenia stwierdzono u małżeństwa w wieku powyżej 60 lat, pracującego na największym bazarze w Sofii, gdzie handlują przeważnie Chińczycy. Stan obojga chorych lekarze określają jako ciężki.

Premier przekazał, że we wtorek napłynie z Turcji pomoc materialna na walkę z koronawirusem – brakujące w kraju maseczki medyczne i kombinezony ochronne.

Jednocześnie bułgarskie MSZ podało, że nie otrzymało od Aten prośby o otwarcie tamy zbiornika retencyjnego Iwajłowgrad przy granicy z Grecją i Turcją na południowym wschodzie kraju. Jednak MSZ nie zaprzeczyło, że poziom wód granicznej rzeki Maricy podniósł się i że woda ze wspomnianego zbiornika jest spuszczana, by się nie przelewała. Wcześniej greckie media informowały, że wodę spuszczono, by podnieść poziom rzeki i przeszkodzić nielegalnym migrantom w przedostawaniu się z Turcji do Grecji.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.