Kukiz '15 reformuje PSL. W sobotę zmieniony zostanie statut partii ludowców

Władysław Kosiniak-Kamysz i Paweł Kukiz / Marcin Pegaz / Gazeta Polska

  

"W sobotę 25 stycznia zbiera się Rada Naczelna PSL, która zajmie się zmianami w statucie partii. Ich celem jest włączenie do statutu postulatów ruchu Kukiz'15" - poinformował wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski. Rada przyjmie też harmonogram kampanii sprawozdawczo-wyborczej PSL.

Zgorzelski powiedział, że Rada Naczelna PSL będzie poświęcona przede wszystkim przyjęciu harmonogramu kampanii sprawozdawczo-wyborczej. "Bo w PSL zaczyna się kampania sprawozdawczo-wyborcza. Najpierw będą zjazdy gminne, które potrwają do końca marca, później odbędą się zjazdy powiatowe" - zaznaczył polityk Stronnictwa.

Jak zwrócił uwagę, w maju odbędą się wybory prezydenckie, dlatego później zaplanowano zjazdy wojewódzkie, a kongres PSL odbędzie się pewnie późną jesienią.

Zgorzelski poinformował, że Rada Naczelna PSL zajmie się uchwałą kierunkową w sprawie zmian w statucie partii. "Poszerzającą tak naprawdę zdolności PSL włączając postulaty ruchu Kukiz'15" - podkreślił. Jak dodał, "będzie to nadanie nowego tempa prac nad Koalicją Polską".

Rzecznik ludowców Miłosz Motyka również powiedział, że Rada będzie dotyczyła kampanii sprawozdawczo-wyborczej w PSL. "Bo ten rok w PSL jest rokiem wyborczym. Na listopad jest planowany kongres PSL, a na luty, marzec kwiecień, zjazdy gminne i powiatowe Stronnictwa" - zaznaczył.

Przyznał, że Rada zajmie się też zmianami w statucie partii.

Będzie to można powiedzieć pewne odświeżenie i wprowadzenie niektórych zmian w charakterze programowym

 - powiedział Motyka.

Jak podkreślił, do Koalicji Polskiej dołączają kolejne ruchy i stowarzyszenia. "Pojawiają się coraz to nowe w strukturach Koalicji Polskiej stowarzyszenia, ugrupowania, jak chociażby w zeszłym tygodniu w Krakowie stowarzyszenie przedsiębiorców" - podkreślił rzecznik PSL.

Jak poinformował, nowe kluby Koalicji Polskiej powstały w ostatnim czasie w Radomiu, Łodzi i Krakowie. "I będą powstawały w innych miastach, niebawem również na Śląsku" - podkreślił Motyka.

Przed wyborami parlamentarnym w 2019 r. Kukiz'15 i PSL podpisały porozumienie programowe o współpracy w wyborach do Sejmu. W obecnej kadencji tworzą Klub Parlamentarny Koalicja Polska - Polskie Stronnictwo Ludowe - Kukiz15.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Granice UE pozostaną zamknięte?

/ CC-BY-4.0: © European Union 2020 – Source: EP". (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)

  

Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen powiedziała w piątek, że toczą się rozmowy między państwami członkowskimi UE na temat tego, czy należy przedłużyć zamknięcie zewnętrznych granic Unii po Świętach Wielkanocnych, żeby walczyć z kryzysem związanym z Covid-19.

Prowadzimy konsultacje z państwami członkowskimi w sprawie tego, jak postępować po Wielkanocy.
- powiedziała szefowa Komisji Europejskiej francuskiemu radiu Europe 1.

Powtórzyła również, że następny budżet UE powinien przybrać formę nowego Planu Marshalla, aby wesprzeć odbudowę Europy po pandemii koronawirusa. Według von der Leyen Europa wyjdzie silniejsza z kryzysu związanego z Covid-19.

Komisja Europejska przedstawiła pakiet propozycji w odpowiedzi na kryzys wywołany pandemią. Instrument finansowy sięgający 100 mld euro, który ma chronić przed zwolnieniami pracowników, przekierowanie wszystkich funduszy strukturalnych na walkę z kryzysem, wsparcie dla rolników i rybaków - to propozycje KE mające pomóc krajom UE poradzić sobie z konsekwencjami pandemii.

Jednocześnie Komisja Europejska przyznaje, że głębokość i zasięg kryzysu wymaga reakcji o niespotykanej dotąd skali i szybkości.

17 marca podczas telekonferencji szefowie państw i rządów państw UE zgodzili się na natychmiastowe zamknięcie granic zewnętrznych Unii na okres 30 dni z powodu koronawirusa, poparli także wytyczne KE w sprawie zarządzania granicami wewnętrznymi, tak by ułatwić transport dóbr i powroty obywateli do swoich krajów tranzytem przez inne państwa UE.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts