Kukiz '15 reformuje PSL. W sobotę zmieniony zostanie statut partii ludowców

"W sobotę 25 stycznia zbiera się Rada Naczelna PSL, która zajmie się zmianami w statucie partii. Ich celem jest włączenie do statutu postulatów ruchu Kukiz'15" - poinformował wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski. Rada przyjmie też harmonogram kampanii sprawozdawczo-wyborczej PSL.

Władysław Kosiniak-Kamysz i Paweł Kukiz
Marcin Pegaz / Gazeta Polska

Zgorzelski powiedział, że Rada Naczelna PSL będzie poświęcona przede wszystkim przyjęciu harmonogramu kampanii sprawozdawczo-wyborczej. "Bo w PSL zaczyna się kampania sprawozdawczo-wyborcza. Najpierw będą zjazdy gminne, które potrwają do końca marca, później odbędą się zjazdy powiatowe" - zaznaczył polityk Stronnictwa.

Jak zwrócił uwagę, w maju odbędą się wybory prezydenckie, dlatego później zaplanowano zjazdy wojewódzkie, a kongres PSL odbędzie się pewnie późną jesienią.

Zgorzelski poinformował, że Rada Naczelna PSL zajmie się uchwałą kierunkową w sprawie zmian w statucie partii. "Poszerzającą tak naprawdę zdolności PSL włączając postulaty ruchu Kukiz'15" - podkreślił. Jak dodał, "będzie to nadanie nowego tempa prac nad Koalicją Polską".

Rzecznik ludowców Miłosz Motyka również powiedział, że Rada będzie dotyczyła kampanii sprawozdawczo-wyborczej w PSL. "Bo ten rok w PSL jest rokiem wyborczym. Na listopad jest planowany kongres PSL, a na luty, marzec kwiecień, zjazdy gminne i powiatowe Stronnictwa" - zaznaczył.

Przyznał, że Rada zajmie się też zmianami w statucie partii.

Będzie to można powiedzieć pewne odświeżenie i wprowadzenie niektórych zmian w charakterze programowym

 - powiedział Motyka.

Jak podkreślił, do Koalicji Polskiej dołączają kolejne ruchy i stowarzyszenia. "Pojawiają się coraz to nowe w strukturach Koalicji Polskiej stowarzyszenia, ugrupowania, jak chociażby w zeszłym tygodniu w Krakowie stowarzyszenie przedsiębiorców" - podkreślił rzecznik PSL.

Jak poinformował, nowe kluby Koalicji Polskiej powstały w ostatnim czasie w Radomiu, Łodzi i Krakowie. "I będą powstawały w innych miastach, niebawem również na Śląsku" - podkreślił Motyka.

Przed wyborami parlamentarnym w 2019 r. Kukiz'15 i PSL podpisały porozumienie programowe o współpracy w wyborach do Sejmu. W obecnej kadencji tworzą Klub Parlamentarny Koalicja Polska - Polskie Stronnictwo Ludowe - Kukiz15.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Polskie Stronnictwo Ludowe #Kukiz 15 #PSL #statut

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo