Sędziowie będą maszerować w togach. Naprzeciw nich staną ofiary wymiaru sprawiedliwości

W związku z planowaną na jutro demonstracją sędziów, pod znamiennym hasłem "Marsz Tysiąca Tóg", środowiska patriotyczne zorganizują kontrmanifestację pod Sądem Najwyższym. Ma to być odpowiedź na protest "nadzwyczajnej kasty". W odbudowie "Miasteczka Protestu Pokrzywdzonych Bezprawiem" wezmą udział Kluby Gazety Polskiej.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Stowarzyszenia sędziowskie zaapelowały dzisiaj do sędziów, prawników i obywateli o udział w sobotnim "Marszu Tysiąca Tóg". Marsz ma być sprzeciwem m.in. wobec procedowanych ostatnio w parlamencie zmian w ustawach sądowych.

Jutro o godz. 15 sędziowie oraz prawnicy z Polski i Europy mają przejść ulicami Warszawy - jak określają - w obronie niezawisłości sądów. Marsz odbędzie się pod hasłem: "Prawo do niezawisłości. Prawo do Europy". Wcześniej - w holu Sądu Najwyższego - zapowiedziana jest konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli sędziów z państw Europy. Jednym z głównych organizatorów "Marszu Tysiąca Tóg" jest Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia".

Tymczasem KPN Niezłomni Adama Słomki organizuje w sobotę kontrmanifestację pod Sądem Najwyższym. 

- Odbudowujemy jednodniowe Miasteczko Protestu Pokrzywdzonych bezprawiem przez sędziów III RPRL. Rozpoczęcie kontrmanifestacji  w dniu 11 styczna nastąpi o  godzinie 14:00  pod Sądem Najwyższym – Plac Krasińskich 

- czytamy na portalu barwybezprawia.pl.

Organizatorzy zapraszają wszystkich pokrzywdzonych "przez nadzwyczajną kastę". Apelują także o przybycie na kontrmanifestację przedstawicieli środowisk patriotycznych.                                                                                  

W proteście wezmą także udział Kluby Gazety Polskiej, Solidarni 2010 i wielu sympatyków „dobrej zmiany”.

- Trzeba wspólnym donośnym głosem powiedzieć stanowcze nie gigantycznemu bezprawiu rozpolitykowanych sędziów urządzających żałosną hucpę nad hucpami pod siedzibą Sądu Najwyższego. Mającego współudział w krzywdzeniu społeczeństwa poprzez sankcjonowanie przestępczych rozstrzygnięć procesowych, zapadłych w niższych instancjach z barbarzyńskim pogwałceniem  norm prawnych. W oderwaniu od materiału dowodowego i zasad logicznego rozumowania.  Godzących w powagę prawa i autorytet Państwa w imieniu którego były i nadal są produkowane na skalę przemysłową. Znajdujące się nadal w obiegu prawnym. Jak się okazuje nie do wzruszenia. Czas to zmienić !. Wszyscy musimy wziąć w tym udział

- apelują organizatorzy.

 

Źródło: niezalezna.pl, barwybezprawia.pl

#Kluby Gazety Polskiej #Marsz Tysiąca Tóg

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo