Wicenaczelny "Gazety Wyborczej” dotkliwie pobity! Przez grupę Azjatów

/ Piotr Galant/ Gazeta Polska

  

Publicysta „Gazety Wyborczej” został brutalnie pobity przez grupę Azjatów po tym, jak zwrócił im uwagę na niewłaściwe zachowanie. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że chodzi o Piotra Stasińskiego, wiceszefa "GW". Dziennikarz trafił do szpitala. Sprawcami napaści byli obywatele Wietnamu. Co zastanawiające, zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, do którego doszło w noc sylwestrową, zostało oficjalnie złożone dopiero dzisiaj.

W trakcie nocy sylwestrowej w małej miejscowości na terenie gminy Lesznowola, w okolicach Wólki Kosowskiej, Stasiński zareagował na niewłaściwe zachowanie grupy Azjatów. 

Po tym, jak zwrócił im uwagę, został przez nich otoczony i brutalnie pobity. Z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z oficerem prasowym Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie nadkomisarzem Jarosławem Sawickim. Nie chciał mówić o szczegółach sprawy i odesłał nas do prokuratury. Nie wiadomo dokładnie, co wywołało reakcję dziennikarza, ani co powiedział on napastnikom.

Mogę jedynie potwierdzić, że takie zdarzenie miało miejsce

- powiedział nadkom. Sawicki portalowi Niezależna.pl.

Jak się jednak dowiedzieliśmy, byli to obywatele Wietnamu.

Policjanci zostali wezwani na interwencję i od razu wiedzieli o zdarzeniu, ale oficjalne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa zostało złożone dopiero dzisiaj w Komisariacie Policji w Lesznowoli.


Początkowo podaliśmy, że chodzi o Macieja Stasińskiego, brata Piotra, także pracującego w "Gazecie Wyborczej". Za omyłkę przepraszamy

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Macron przyjedzie do Polski

/ Foundations World Economic Forum [CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

  

Prezydent Francji Emmanuel Macron złoży państwową wizytę w Polsce w dniach 3-4 lutego - poinformował Pałac Elizejski. W trakcie wizyty francuski przywódca będzie przebywał w Warszawie i Krakowie.

Szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski pod koniec grudnia powiedział, że w lutym spodziewana jest wizyta w Polsce prezydenta Francji.

"Mogę wstępnie zakomunikować, że spodziewamy się w lutym wizyty prezydenta Macrona w Polsce" – przekazał Szczerski. Przypomniał, że Macron i Duda spotkali się na marginesie posiedzenia Rady Północnoatlantyckiej w Londynie na początku grudnia.

"Efektem tej rozmowy jest przygotowywana wizyta prezydenta Macrona w lutym. Mam nadzieję, że dojdzie ona do skutku i będziemy mogli ją oficjalnie potwierdzić" – powiedział Szczerski

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts