Thunberg podróżuje w czasie? Publikacja archiwalnej fotografii zapoczątkowała lawinę pytań

/ University of Washington / Instagram/@gretathunberg

  

Greta Thunberg – aktywistka, głęboko poruszona postępującym ociepleniem klimatu nastolatka, która dała się poznać całemu światu. Legendarne już „how dare you?” ( tłum. pol.: jak śmiesz? -red.) nieustannie wiedzie prym w tworzeniu kolejnych memów. Niewinne żarty muszą jednak odejść na boczny plan, wszak Szwedka zaskakuje po raz kolejny. Opublikowane przez Uniwersytet Waszyngtoński archiwalne fotografie dały początek kolejnym pytaniom. Internauci chcą wiedzieć: czy Greta podróżuje w czasie?

Na Twitterze pojawiła się archiwalna fotografia, ukazująca trójkę dzieci z Jukonu. Widoczna na niej dziewczynka do złudzenia przypomina współczesną aktywistkę Gretę Thunberg. Internauci mają już swoją teorię…

Zdjęcie powstało ok. 1898 roku, należy obecnie do zbiorów Uniwersytetu Waszyngtońskiego. Autorem fotografii był Eric A. Hegg – Szwed, przez lata zajmujący się dokumentowaniem szwedzkich rodzin, żyjących na terenie Kanady. Racjonalnym wytłumaczeniem łudzącego podobieństwa mogą być zatem te same, szwedzkie korzenie. 

Nastolatka stała się twarzą organizowanych na całym świecie manifestacji w obronie klimatu. We wrześniu zrobiła sobie roczną przerwę od szkoły, celem odwiedzenia manifestacji ws. klimatu w Ameryce Północnej i Południowej.

Obecnie szwedzka aktywistka zmierza do Europy na pokładzie 15-metrowego katamaranu, celem wizyty na szczycie klimatycznym COP25. Płynie razem z rodziną, która odpowiedziała na jej apel o znalezienie „ekologicznego transportu”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rolnicy z AgroUnii blokowali centrum Warszawy. Usunęła ich policja

Zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

Policja usunęła rolników manifestujących przed siedzibą Polskiego Związku Łowiectwa w Warszawie. Ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście wciąż nieprzejezdne.

Rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak poinformował, że policjanci byli zmuszeni użyć siły.

"Policjanci apelowali do protestujących o zachowanie zgodne z prawem. Pomimo tego sytuacja nie uległa zmianie, w związku z czym zgromadzenie zostało rozwiązane przez policjantów przy użyciu siły"

- powiedział.

Jak podał rzecznik KSP, w tej chwili przywracany jest ruch na Nowym Świecie i prowadzone są czynności z osobami, które nie opuściły miejsca zgromadzenia po jego rozwiązaniu przez policję oraz zaśmiecaniem ulicy.

Protestujący rolnicy z ruchu AGROunia zgromadzili się we wtorek rano przed siedzibą Polskiego Związku Łowieckiego na ulicy Nowy Świat. Andrzej Waszczuk, jeden z koordynatorów ruchu w woj. lubelskim, powiedział, że rolnicy postulowali do związku łowieckiego o wzięcie odpowiedzialności za pomór świń w gospodarstwach.

"Problem z dziką zwierzyną zarażoną ASF odbija się na wsiach już od lat. Apelujemy od 2004 roku, że jest za dużo dzików, które roznoszą choroby i w dalszym ciągu nie widać żeby podjęto realne kroki w zwalczaniu zarazy. Z tego powodu liczba świń w gospodarstwach maleje w zastraszającym tempie" - dodał.

[polecam:https://niezalezna.pl/301342-rolnicy-blokuja-centrum-warszawy]

Rolnicy domagają się m.in. zwrotu pieniędzy za szkody wyrządzone w ich gospodarstwach przez myśliwych. Protestujący mieli transparenty z hasłami: "Oddajcie pieniądze za szkody łowieckie"; "Wybierajcie: rolnicy czy dziki, żywność czy zabawa"; "Zabić dzika nie rolnika"; wywiesili też banery AGROunii i Polskiego Związku Rolników.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl