Thunberg podróżuje w czasie? Publikacja archiwalnej fotografii zapoczątkowała lawinę pytań

Greta Thunberg – aktywistka, głęboko poruszona postępującym ociepleniem klimatu nastolatka, która dała się poznać całemu światu. Legendarne już „how dare you?” ( tłum. pol.: jak śmiesz? -red.) nieustannie wiedzie prym w tworzeniu kolejnych memów. Niewinne żarty muszą jednak odejść na boczny plan, wszak Szwedka zaskakuje po raz kolejny. Opublikowane przez Uniwersytet Waszyngtoński archiwalne fotografie dały początek kolejnym pytaniom. Internauci chcą wiedzieć: czy Greta podróżuje w czasie?

University of Washington / Instagram/@gretathunberg

Na Twitterze pojawiła się archiwalna fotografia, ukazująca trójkę dzieci z Jukonu. Widoczna na niej dziewczynka do złudzenia przypomina współczesną aktywistkę Gretę Thunberg. Internauci mają już swoją teorię…

Zdjęcie powstało ok. 1898 roku, należy obecnie do zbiorów Uniwersytetu Waszyngtońskiego. Autorem fotografii był Eric A. Hegg – Szwed, przez lata zajmujący się dokumentowaniem szwedzkich rodzin, żyjących na terenie Kanady. Racjonalnym wytłumaczeniem łudzącego podobieństwa mogą być zatem te same, szwedzkie korzenie. 

Nastolatka stała się twarzą organizowanych na całym świecie manifestacji w obronie klimatu. We wrześniu zrobiła sobie roczną przerwę od szkoły, celem odwiedzenia manifestacji ws. klimatu w Ameryce Północnej i Południowej.

Obecnie szwedzka aktywistka zmierza do Europy na pokładzie 15-metrowego katamaranu, celem wizyty na szczycie klimatycznym COP25. Płynie razem z rodziną, która odpowiedziała na jej apel o znalezienie „ekologicznego transportu”.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Greta Thunberg

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo