Postępy postępu – zrehabilitować czarownice

  

Żyjemy w ciekawych czasach. W gazecie „Journal du Dimanche” ukazała się petycja ws. rehabilitacji czarownic, które padły w historii „ofiarą patriarchalnego społeczeństwa”. Figuruje pod nią podpis francuskiej minister ds. równości płci i wielu celebrytów, jak piosenkarka Charlotte Gainsbourg i aktorka Muriel Robin. Zgodnie z feministycznym bełkotem czarownice mają być „kobietami ściganymi i mordowanymi w liczbie dziesiątek tysięcy w całej historii, ponieważ żyły na marginesie patriarchalnego społeczeństwa”.

Uroczy był już sam tytuł petycji – „Czarownice wszystkich krajów, łączcie się!”. Może i żart, ale nie pozostawia wątpliwości co do inspiracji. Z petycją „postępowych sióstr” nie warto polemizować. Wszystko to już przewidział Juliusz Machulski w „Seksmisji”, wkładając w usta bohatera słowa: „Sfiksowałyście siostry”. Gender w praktyce prowadzi na manowce i doprawdy trudno zrozumieć ministra Gowina, który uważa, że miejsce tej teorii jest na wyższych uczelniach. Jeśli traktować takie ekscesy poważnie, to trzeba też wznowić i umieścić w bibliotekach także... „Młot na czarownice”. Jak wolność słowa, to dla wszystkich.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts