"Zimowa Impreza" zamiast Bożego Narodzenia. Czy IKEA walczy z chrześcijańską tradycją?

"VINTERFEST" i "sztuczna roślina doniczkowa" / Screen ze strony internetowej sklepu

  

Boże Narodzenie, czy "Zimowy Festiwal"? Szwedzki gigant branży meblowej, IKEA, wybrał tę drugą, przedziwną wersję, wprowadzając ją do swoich katalogów i na strony internetowe. - A czy zamiast Ramadanu, napiszecie "Kwietniowa Impreza?" A może przemianowujecie tylko tradycje chrześcijańskie? - pytają internauci.

W sklepach IKEI w Skandynawii, ale także w Polsce, pojawiły się już produkty związane z nadchodzącymi świętami. Niestety szwedzki koncern unika nazywania ich "bożonarodzeniowymi", używając zamiast tego określenia "Vinterfest" - "Zimowej Imprezy"

Podczas gdy zdecydowana większość Duńczyków nie może się doczekać świętowania tradycyjnych duńskich świąt Bożego Narodzenia, Ikea zaczęła urządzać "Zimową Imprezę". Kocham Szwecję i Szwedów, ale ich obsesja na punkcie poprawności politycznej, pochodząca od naszych sąsiadów, robi się już irytująca. A Wy, będziecie 24 grudnia obchodzić wigilię świąt Bożego Narodzenia, czy może organizujecie zimową imprezę?

– stwierdził Peter Skaarup, lider Duńskiej Partii Ludowej.

 

Hej, Ikea Szwecja. Jak nazwiecie Ramadan? "Kwietniowa Impreza"? A może przemianowujecie wyłącznie tradycje chrześcijańskie?

- zapytał zaś ironicznie prowadzący profil Surgubben na Twitterze.

 

 

Zrezygnowano także z choinki, jednak tutaj aby być konsekwentnym wszystkie ozdoby nazwano "sztucznymi roślinami doniczkowymi".

W związku z kontrowersjami, jakie wywołały nazwy w nowej ofercie, wypowiedział się także... niemiecki oddział IKEI. W Niemczech już od tygodnia publikowane są negatywne komentarze dotyczące "Zimowej Imprezy"

Całkowicie wykluczone jest nadawanie Bożemu Narodzeniu nowej nazwy. "Vinterfest" to tylko nazwa bieżącej kolekcji zimowej, podobnie jak w poprzednich latach "Vintersaga" lub "Vinter". W ten sposób chcemy wyrazić, że produkty te mogą towarzyszyć naszym klientom w domu przez całą zimę, a także podczas wszystkich świątecznych okazji na przełomie roku. W IKEA produkujemy kolekcję sezonową cztery razy w roku.

- poinformowano w dosyć pokrętnym komunikacie.

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, polsatnews.pl, twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ministerstwo Zdrowia reaguje na plotki. "Zaprzeczamy doniesieniom o wystąpieniu koronawirusa w Polsce"

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Foundry/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Zaprzeczamy doniesieniom o wystąpieniu koronawirusa w Polsce. Prosimy nie rozsiewać plotek, że takowy jest – powiedział dziś rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Odniósł się w ten sposób do spekulacji o pierwszym w kraju przypadku koronawirusa. Pytanie w tej sprawie zadał też jeden z senatorów podczas trwającej w izbie debaty o sytuacji epidemiologicznej.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

[polecam:https://niezalezna.pl/313032-minister-blaszczak-zapewnia-wojsko-jest-przygotowane-by-niesc-pomoc-w-sytuacji-zagrozenia-koronawirusem]

Od 31 grudnia 2019 r. do 26 lutego 2020 r. na całym świecie zanotowano 81 tys. 27 potwierdzonych przypadków zapalenia płuc spowodowanego nowym koronawirusem, w tym 2763 zgony.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował w czwartek w Senacie, że w tej chwili w Polsce jest hospitalizowanych 47 osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 55 osób jest objętych kwarantanną, a czynnym nadzorem epidemiologicznym – 1570.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts