Chcieli się dostać do Niemiec. Wietnamczycy zatrzymani

Zdjęcie ilustracyjne / youtube.com/print screen

  

Strażnicy Graniczni ze Świecka (Lubuskie) zatrzymali troje obywateli Wietnamu, którzy chcieli nielegalnie dostać się do Niemiec. Przewoził ich autem osobowym Białorusin – poinformowała dziś rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału SG Joanna Konieczniak.

Dodała, że do zatrzymania obcokrajowców doszło w miniony czwartek, jednak z uwagi na prowadzone czynności procesowe w tej sprawie nie była ona nagłaśniana.

Pod zarzutem próby nielegalnego przekroczenia granicy zatrzymano dwie Wietnamki w wieku 22 i 27 lat i ich 18-letniego rodaka. Autem osobowym, w którym jechali do Niemiec kierował 32-letni obywatel Białorusi, który ma zarzut udzielenia im pomocy.

"Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom Straży Granicznej, że w Polsce pracuje pierwszy dzień w firmie UBER w Warszawie, a osoby które z nim podróżują poprosiły go, aby zawiózł je do Berlina"

- powiedziała Konieczniak.

Dodała, że obywatele Wietnamu zostali zobowiązani decyzją administracyjną do opuszczenia naszego kraju. Jednocześnie otrzymali zakaz ponownego wjazdu do Polski i innych państw Strefy Schengen przez okres dwóch lat.

Postępowanie w tej sprawie realizują funkcjonariusze SG pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Słubicach. Obywatele Wietnamu oraz Białorusin do czasu jego zakończenia będą przebywać w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim.

Za usiłowanie przekroczenia granicy wbrew przepisom we współdziałaniu z innymi osobami grozi do 3 lat więzienia. Natomiast za organizację innym osobom przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wuhan odcięte od świata z powodu koronawirusa? Władze miasta zawieszą transport publiczny

/ pixabay.com/DarkoStojanovic

  

Władze chińskiego Wuhan chcą, by mieszkańcy nie opuszczali miasta od czwartku do odwołania. Zawieszony zostaje wszelki transport publiczny, którym można wydostać się z aglomeracji. To efekt rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa, którego epidemia wybuchła w Wuhan.

Według chińskiej telewizji publicznej w czwartek autobusy, metro, promy i dalekobieżne sieci transportu pasażerskiego zostaną zawieszone od godz. 10 rano czasu lokalnego, a lotnisko i dworce kolejowe będą zamknięte. Chiński rząd zwrócił się do mieszkańców 11-milionowego Wuhan, aby nie opuszczali miasta, chyba że zaistnieją szczególne okoliczności.

W całych Chinach w związku z epidemią koronawirusa panuje stan wzmożonej ostrożności. Chińczycy odwołują wycieczki, noszą maski na twarzach, unikają miejsc publicznych, takich jak kina i centra handlowe, a niektórzy nawet sposobu na poradzenie sobie z wirusem szukają w symulacyjnych grach internetowych lub w filmach opowiadających o katastroficznych epidemiach.

Wuhan jest głównym ośrodkiem przemysłowym i handlowym w środkowych Chinach oraz węzłem transportowym, w którym znajduje się największy w kraju port śródlądowy. Pierwsze przypadki zarażenia się nowym koronawirusem stwierdzono w tym mieście tuż przed Nowym Rokiem. Potem choroba rozprzestrzeniła się na inne wielkie aglomeracje chińskie - Pekin, Szanghaj, Makau, Hongkong.

W środę chińska telewizja publiczna podała, że liczba ofiar śmiertelnych nowego koronawirusa wzrosła do 17, a potwierdzonych przypadków zarażenia jest 444. Z kolei dziennik "China Daily" poinformował, że zarażone są już 544 osoby. [polecam:https://niezalezna.pl/307282-setki-zakazen-nowym-koronawirusem]

Poza Chinami nowy koronawirus został już wykryty w Tajlandii, Japonii, Korei Południowej i USA, a podejrzenie zarażenia pojawiło się w Meksyku. Nadzwyczajne środki ostrożności powzięto na lotniskach w Singapurze, Serbii i Wielkiej Brytanii. Natomiast Komisja Europejska zdecydowała o zwołaniu Komitetu ds. Bezpieczeństwa Zdrowia, złożonego z przedstawicieli państw członkowskich.

Objawy choroby obejmują gorączkę, trudności w oddychaniu, a także nacieki w płucach. Światowa Organizacja Zdrowia przesłała do szpitali na całym świecie wytyczne, dotyczące zapobiegania zarażeniom i ich kontroli. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts