Erdogan i Putin omówią Syrię

Putin i Erdogan / kremlin.ru

  

Prezydenci Rosji i Turcji, Władimir Putin i Recep Tayyip Erdogan, omówią w Soczi dziś sytuację na północy Syrii w kontekście operacji zbrojnej rozpoczętej tam przez armię turecką - poinformował w poniedziałek doradca Putina Jurij Uszakow.

Uszakow podkreślił, że Putin i Erdogan spotkają się po raz ósmy w tym roku. Przywódcy ustalili, że przeprowadzą te rozmowy ze względu na specyfikę sytuacji w Syrii - mówił doradca prezydenta Rosji. Zapowiedział, że w Soczi rozmawiać będą delegacje Turcji i Rosji, niewykluczone są też rozmowy sam na sam obu prezydentów.

Jak wyjaśnił przedstawiciel Kremla, strona rosyjska pozytywnie ocenia wyniki rozmów władz Turcji z USA na temat Syrii, należy jednak ocenić, jak sytuacja będzie się rozwijać po upłynięciu okresu zawieszenia broni, co ma nastąpić we wtorek wieczorem.

Przedstawiciele Rosji, w tym z ministerstwa obrony, „stale kontaktują się” z przedstawicielami prezydenta Syrii Baszara el-Asada - wskazał Uszakow.

Ostrzegł, że ważne jest, by obecnie „nie szkodzić uregulowaniu kryzysu syryjskiego żadnymi działaniami ani krokami”.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Lis i Żakowski kontra Sakiewicz. Już jutro rozprawa w warszawskim sądzie - wesprzyj naczelnego "GP"

Tomasz Sakiewicz / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” nie będzie mógł zabrać głosu w trakcie procesu, który Tomaszowi Sakiewiczowi wytoczyli Tomasz Lis i Jacek Żakowski. Kolejna rozprawa odbędzie się we wtorek 25 lutego w Sądzie Okręgowym w Warszawie przy al. Solidarności 127. Musimy tam być i wesprzeć Tomasza Sakiewicza.

[polecam:https://niezalezna.pl/305473-kuriozalna-decyzja-w-procesie-lis-i-zakowski-kontra-sakiewicz-czegos-takiego-jeszcze-nie-bylo]

Wszystko sięga jeszcze 2017 roku. Wówczas to właśnie Tomasza Lisa i Jacka Żakowskiego, najbardziej znanych przeciwników lustracji w środowisku dziennikarskim, oburzyła okładka jednego z numerów„Gazety Polskiej Codziennie”.

Obaj znaleźli się na zdjęciu ilustrującym czołówkowy tekst „Dziennikarze do lustracji”.

Jest oczywiste, że i Żakowski, i Lis byli przeciwnikami lustracji dziennikarzy. Jeśli chcieć pokazać kogoś, kto jest przeciwny tej idei, to właśnie ich dwóch.

- mówił wówczas Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej Codziennie”.  

Rozprawa Tomasz Lis i Jacek Żakowski przeciwko Tomaszowi Sakiewiczowi odbędzie się w najbliższy wtorek 25 lutego o godzinie 10:00 w sali 219 w Sądzie Okręgowym w Warszawie przy al. Solidarności 127.

[polecam:https://niezalezna.pl/305481-lis-i-zakowski-na-specjalnych-zasadach-sakiewicz-to-kolejna-sprawa-kiedy-zatyka-sie-usta-gazecie-polskiej]

Okazało się, że sąd wyznaczył na następny termin przesłuchanie strony powodowej (Tomasza Lisa oraz Jacka Żakowskiego) natomiast nie dopuścił dowodu z przesłuchania pozwanego - Tomasza Sakiewicza.  

Mec. Lew Mirski podawał wcześniej, że sąd nie dopuścił dowodów - w postaci zeznań świadków - które zgłosili. Uznano, że sąd po zaznaniu jednego świadka nabrał odpowiedniego przekonania.

Wobec tego, że sąd odmówił redaktorowi Sakiewiczowi prawa do złożenia zeznań musimy być we wtorek w sądzie i wesprzeć Tomasza Sakiewicza.

Przyjdźmy do sądu i wesprzyjmy Tomasza Sakiewicza!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts