Ponad tysiąc zarzutów w sprawie SK Banku z Wołomina

Zdjęcie ilustracyjne / cba.gov.pl

  

Akt oskarżenia w prowadzonej od kilku lat przez Centralne Biuro Antykorupcyjne wielkiej sprawie niegospodarności w SK Banku z Wołomina trafił sądu - poinformowało Biuro. W tej sprawie zarzuty postawiono 93 osobom, m.in. za spowodowanie strat banku na ponad 1,6 mld zł.

"Sprawę niegospodarności w SK Banku - Spółdzielczym Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie prowadzili funkcjonariusze katowickiej delegatury CBA od 2015 r." - powiedział naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski. Dodał, że w tej wielowątkowej sprawie postawiono 1256 zarzutów.

Wcześniej w śledztwie do sądu trafiło już pięć wątków. Obecnie nadzorująca sprawę Prokuratura Regionalna w Warszawie przesłała akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Warszawie obejmujący wszystkie pozostałe sprawy działań na szkodę SK Banku.

Brodowski przypomniał, że śledztwo rozpoczęło się w kwietniu 2015 r. od zawiadomienia Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego po kontroli w SK Banku w Wołominie. Kontrola służb finansowych wskazywała, że zarząd banku może działać na jego szkodę. Później do sprawy włączono też wątek z postępowania prowadzonego przez katowicką delegaturę CBA w sprawie nieprawidłowości w Banku Spółdzielczym w Nadarzynie.

CBA zatrzymała w całej tej sprawie 110 osób, m.in. prezesa SK Banku Jana B., byłego dyrektora jednego z oddziałów Wiesława W. oraz dewelopera Sławomira D. Zarzuty w całym śledztwie objęły łącznie 120 osób i dotyczyły m.in. niegospodarnego udzielenia kredytów na ponad 2 mld zł i ponad 1,75 mld zł szkody Banku.

Brodowski przypomniał, ze zarzuty dotyczą też strat 60 osób, które miały obligacje SK Banku i 364 osób, które miały w nim oszczędności. Straty z obligacji szacowane są na 75 mln zł, a z oszczędności w części, której nie powetowały zabezpieczenia Bankowego Funduszu Gwarancyjnego - ponad 385 mln zł.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kalifornia: Strzelanina w szkole średniej. Nie żyje jedna osoba. Media pokazały sprawcę

/ / By James - Flickr: Old and new police cars, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17907307

  

Jedna osoba zmarła na skutek strzelaniny, do której doszło w czwartek w szkole średniej w mieście Santa Clarita w południowej Kalifornii – podały władze miejscowego szpitala. Wcześniej podano, że co najmniej sześć osób jest rannych. Napastnik został schwytany. Media pokazały twarz sprawcy.

Ofiara śmiertelna to dziewczyna. Władze szpitala dodały, że dwóch chłopców jest w stanie krytycznym.

W związku ze strzelaniną zamknięto szkoły w okolicy, a policja zaapelowała do mieszkańców o niewychodzenie z domów i zamknięcie drzwi.

Według służb podejrzany to ubrany na czarno mężczyzna o azjatyckich rysach twarzy, którego widziano na terenie placówki. Portal dziennika "LA Times" pisze, że napastnik ma 15 lat. Policja przeszukuje jego dom.

Rozmówczynie CNN powiedziały stacji, że słyszały pięć wystrzałów wewnątrz szkoły.

Moi przyjaciele, którzy wciąż są w szkole, ukrywają się w szafach

- dodała jedna z uczennic. Do szkoły uczęszcza ok. 2,3 tys. uczniów. Na terenie obiektu znajduje się kilkanaście budynków.

Biuro szeryfa hrabstwa Los Angeles przekazało na Twitterze, że strzelanina miała miejsce w Saugus High School, ok. 50 km na północny wschód od Los Angeles. Media informują, że do zdarzenia doszło kilka minut przed rozpoczęciem lekcji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl