Przedsiębiorcy dotrą na Jasną Górę. To pierwsza taka pielgrzymka

/ pixabay.com/CC0/MBoguslaw

  

„Wiele zostało wam powierzone” - pod takim hasłem już w najbliższą niedzielę, 6 października, odbędzie się I Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców na Jasną Górę. Ma to być "ważny etap integracji środowiska i znak pragnienia budowania przyszłości ojczyzny na fundamencie inicjatywy, wolności i solidarności". Modlitwę celebrować będzie abp Józef Kupny, przewodniczący Rady ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski.

Pielgrzymka adresowana jest do szeroko rozumianego grona liderów biznesu - osób odpowiedzialnych za kształt relacji gospodarczych w naszym kraju.

„Wyrażam nadzieję, że spotkanie w duchowej stolicy naszego narodu będzie ważnym etapem integracji środowiska przedsiębiorców i znakiem, że pragniemy budować przyszłość Ojczyzny na fundamencie inicjatywy, wolności i solidarności”

- napisał w skierowanym do przedsiębiorców zaproszeniu abp Józef Kupny, przewodniczący Rady ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski.

W rozmowie podczas wrześniowej Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasnej Górze metropolita wrocławski zauważył, że „ostatnio skupiamy się więcej na głoszeniu katolickiej nauki społecznej w zakresie etyki życia politycznego, bo tego wymaga sytuacja w naszej Ojczyźnie, ale teraz nadszedł czas, by propagować także nauczanie Kościoła dotyczące pracodawców, tych, którzy tworzą dochód narodowy, tworzą bogactwo, które chcemy sprawiedliwie dzielić”.

Hasło spotkania „Wiele zostało wam powierzone” jest zaproszeniem do wyrażenia Bogu wdzięczności za otrzymane dary.

W programie I Ogólnopolskiej Pielgrzymki Przedsiębiorców znajdą się m.in. wystąpienia gości specjalnych - Jolanty Grabowskiej-Markowskiej, lekarza medycyny, założycielki i prezesa Społecznego Towarzystwa Hospicjum Cordis w Mysłowicach oraz przedsiębiorcy Romana Kluski, założyciela firmy komputerowej Optimus, który został w 2002 roku niesłusznie aresztowany. Jest on symbolem walki przedsiębiorcy z państwem i nieuczciwymi urzędnikami, ale także - etyki i uczciwości opartej na głębokiej wierze w Boga.

O godz. 12.30 Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej przewodniczyć ma metropolita wrocławski abp Józef Kupny.

Podczas Eucharystii odbędzie się uroczyste zawierzenie całej społeczności przedsiębiorców Bogu przez Jasnogórską Maryję.

Inicjatorami pielgrzymki przedsiębiorców są: Stowarzyszenie Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menadżerów „Nostra Res” i Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”. Celem ich działalności jest duchowa i społeczna formacja tych, którzy tworzą nowe miejsca pracy oraz troska o to, aby podejmowana przez nich działalność gospodarcza była zgodna z wymogami ewangelicznej miłości i sprawiedliwości społecznej.

Wspólnoty tworzą osoby świeckie, menadżerowie, którzy w życiu prywatnym oraz zawodowym kierują się zasadami Ewangelii i Dekalogu. Skupiają ludzi sukcesu, których talent organizacyjny i czas są wykorzystywane dla realizacji budowania dobra wspólnego.

Szczegółowe informacje i zapisy na pielgrzymkę na stronie: PielgrzymkaPrzedsiebiorcow.pl

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: KAI, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Wykoleiła się lokomotywa i wagony towarowe

zdjęcie ilustracyjne / pixabay

  

Przywrócony został ruch kolejowy między Lublinem a Puławami (Lubelskie), po tym jak na stacji Motycz w nocy wykoleiła się lokomotywa i wagony z tłuczniem. Nikt nie został poszkodowany – poinformował w czwartek rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec

W nocy około godz. 2 zapewniono przejazd przez stację Motycz po jednym torze. Pociągi z Lublina w stronę Puław oraz od strony Puław kursują. Na stacji nadal działają służby, by zapewnić przejazd także drugim torem

– podał Siemieniec.

W środę po godz. 22 na stacji Motycz wykoleiła się lokomotywa i wagony towarowe załadowane tłuczniem. Nikt nie został poszkodowany, nie ma zagrożenia dla środowiska – zapewnił Siemieniec.

Teren został zabezpieczony. Przyczyny wypadku pociągu wykonawcy remontu linii kolejowej będzie ustalać specjalna komisja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts