Jakie są najważniejsze zadania na kolejną kadencję? A. Macierewicz wskazuje priorytety PiS

Antoni Macierewicz / youtube.com/printscreen

  

Zdawajmy sobie sprawę z tego, że musimy doprowadzić do zwycięstwa Zjednoczonej Prawicy. Tylko wtedy przemiany, które rozpoczęliśmy, będą kontynuowane i będziemy mogli stworzyć sprawiedliwe, silne państwo - mówił w rozmowie z naszą reporterką były minister obrony narodowej, poseł PiS Antoni Macierewicz. Polityk był jednym z gości Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej".

Chcę przypomnieć, że wczoraj w Parlamencie Europejskim członkowie Platformy Obywatelskiej zgotowali taki seans nienawiści wobec Polski, nie ukrywali, że chcą, jeżeli tylko będą mogli, wszystko to co osiągnęliśmy przewrócić i wywrócić. Zdawajmy sobie sprawę z tego, że musimy doprowadzić do zwycięstwa Zjednoczonej Prawicy. Tylko wtedy przemiany, które rozpoczęliśmy,będą kontynuowane i będziemy mogli stworzyć sprawiedliwe, silne państwo

- podkreślił Antoni Macierewicz.

Pytany o główne zadania na kolejną kadencję, jeżeli Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory odpowiedział, że najważniejsze jest utrzymanie wszystkich programów.

To nie jest jednorazowa decyzja, to nie jest kwestia tych ubiegłych czterech lat. My będziemy robili wszystko, żeby te środowiska, grupy społeczne, które były spychane na margines, izolowane, które były traktowane jako siła robocza, rzeczywiście mogły się rozwijać i miały pełne możliwości korzystania z wszystkich dobrodziejstw rozwoju technologicznego i gospodarczego Polski, ale i całego świata

- zaznaczył polityk.

CAŁA ROZMOWA Z ANTONIM MACIEREWICZEM W WIDEO PONIŻEJ:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...


Miliony Francuzów na częściowym bezrobociu

/ zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/@geralt

  

Już 6,9 mln francuskich pracowników z 628 tys. firm znajduje się na częściowym bezrobociu - poinformowała w czwartek minister pracy Muriel Penicaud. Sektor transportowy ostrzega przez zakłóceniami w łańcuchach dostaw.

Minister Penicaud przekonywała w czwartek w telewizji BFM TV, że firmy nie muszą zwalniać pracowników z uwagi na mechanizm częściowego bezrobocia, który „jest skutecznym narzędziem”. Mechanizm nigdy nie był tak masowo stosowany jak obecnie – podkreśliła Penicaud.

Ustanowione częściowe bezrobocie, czyli współfinansowany przez państwo system zasiłków, pozwala przedsiębiorstwom dotkniętym kryzysem z powodu pandemii unikać zwolnień.

Jednak liczba pracowników na tymczasowym bezrobociu niepokoi pracodawców, ponieważ oznacza, że 1/3 pracowników sektora prywatnego obecnie nie pracuje. Ekonomiści ostrzegają, że w przypadku przedłużenia kwarantanny, co zasugerował w środę Pałac Elizejski, nie podając jednak dat, liczba niepracujących Francuzów jeszcze znacząco wzrosnąć.

Główne organizacje francuskiego sektora transportowego: FNTR, Otre i Union-TLF apelują we wspólnym komunikacie prasowym o pomoc państwa i zabezpieczenia łańcucha dostaw.

Jak informują, 70 proc. firm częściowo lub całkowicie zaprzestało działalności, co grozi zakłóceniom w łańcuchach dostaw. Sektor wzywa władze publiczne do wprowadzenia specjalnych środków wsparcia, w szczególności w zakresie zagwarantowania regulowania faktur i przepływów pieniężnych.

Minister gospodarki Bruno Le Maire obiecał w środę w stacji France 2, że firmy zagrożone upadłością będą mogły skorzystać z pomocy w wysokości 5 tys. euro i zwolnienia z podatków i innych opłat. Środki mają pochodzić z funduszu solidarności utworzonego w celu pomocy przedsiębiorcom i samozatrudnionym. Do tej pory o pomoc zwróciło się około 700 tys. firm – poinformował minister.

W ramach mechanizmu częściowego bezrobocia pracownicy, którzy nie wykonują pracy, otrzymają 70 proc. wynagrodzenia brutto. Zarabiający pensję minimalną lub mniej otrzymują 100 proc. uposażenia. Państwo finansuje to świadczenie do 4,5-krotności minimalnego wynagrodzenia, czyli do 6927 euro brutto.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts