Mężczyzna opuszcza siedzibę TVP z nieswoją torbą. Dyrektor telewizji: "To opolski działacz Razem"

/ Twitter/@magdziarz_m

  

Mateusz Magdziarz, dyrektor TVP3 Opole opublikował na Twitterze zdjęcia z kamer monitoringu, na których widoczne jest, jak mężczyzna opuszcza budynek redakcji telewizyjnej z nieswoją torbą fotoreportera, w której znajduje się kosztowny sprzęt. Magdziarz dodaje, że widoczny na zdjęciach mężczyzna to opolski działacz partii Razem.

„To jest Michał Pytlik. Opolski działacz partii Razem. Od kilku lat pouczający wszystkich jak być uczciwym i praworządnym. Michał wszedł do @TVP3Opole z parasolką a postanowił wyjść z torbą fotoreportera i jej zawartością za kilka tysięcy złotych. Nie bądź jak Michał. Nie kradnij!” – czytamy we wpisie Mateusza Magdziarza, dyrektora TVP3 oddziału w Opolu.

W twitterowym wpisie zamieścił zdjęcia z kamer monitoringu. Widać na nich mężczyznę, wchodzącego do siedziby telewizji jedynie z parasolem w ręku. Gdy budynek opuszcza, niesie wspomniany wcześniej parasol oraz czarną torbę. Jak tłumaczy dyrektor ośrodka, wewnątrz znajdował się sprzęt o wartości kliku tysięcy złotych.

 Magdziarz poinformował w kolejnym wpisie, że Pytlik wziął torbę „przez roztargnienie”. „Na jego nieszczęście mamy też nagranie jak grzebie w tej torbie... Pewnie z roztargnienia grzebał” – dodał.

Sprawę skomentował sam zainteresowany. „Czy uczciwie Pan doda, że sytuacja jest już dawno wyjaśniona, właściciel przeproszony, że nic nie zginęło i doszło do pomyłki?” – zwrócił się Pytlik

„Często miewa Pan takie »pomyłki«, że wchodzi gdzieś, grzebie w cudzych rzeczach i je zabiera? Sugeruję nie kompromitować się jeszcze bardziej...” – odpowiedział mu dyrektor TVP3 Opole.

Wpis na Twitterze podał dalej Patryk Jaki. "Jeden z liderów partii Razem, publicysta Krytyki Politycznej złapany jak kradnie torbę fotoreportera. PS To ten kolega @ZandbergRAZEM co regularnie zakłócał mi spotkania w Warszawie" -- napisał polityk.

Michał Pytlik jest rzecznikiem prasowym partii Razem w Opolu. Przypomnijmy, że w czasie kampanii wyborczej przed ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi, mężczyzna atakował Patryka Jakiego (ówczesnego kandydata na prezydenta Warszawy), jakoby polityk w Opolu „już dawno zbudował własny układ”. Niedługo później, podczas spotkania kandydata z mieszkańcami Warszawy, Jaki odpowiadał na zarzuty aktywisty Razem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kobietę uratował paszport Ładosia. Jej syn został lordem i publicystą „Timesa”

zdjęcie ilustracyjne / derwiki CC0

  

Matka Daniela Finkelsteina, brytyjskiego dziennikarza i publicysty „The Times” i członka Izby Lordów, została uratowana z Holokaustu dzięki fałszywemu paszportowi Paragwaju, dostarczonemu przez poselstwo w RP w Bernie w ramach akcji tzw. grupy Ładosia.

O tym, że Mirjam Wiener, jej dwie siostry oraz matka zostały w styczniu 1945 r. wypuszczone z niemieckiego obozu koncentracyjnego Bergen-Belsen w ramach wymiany więźniów dzięki fałszywym paszportom Paragwaju, wiadomo było już wcześniej. Ten wątek pojawił się np. przed trzema laty we wspomnieniu opublikowanym na łamach „The Timesa” po śmierci Mirjam, która po wojnie wyszła za mąż za Ludwika Finkelsteina i osiedliła się w Wielkiej Brytanii.

Dotychczas nie było jednak wiadomo, że paszporty zostały wystawione przez poselstwo RP w Szwajcarii, które w ramach pomocy niesienia pomocy Żydom dostarczyło kilka tysięcy sfałszowanych dokumentów. Nazwiska Mirjam, Evy i Ruth Wiener oraz ich matki Margarethe (zmarła zaraz po uwolnieniu) z rodziny znanego działacza żydowskiego Alfreda Wienera znajdują się na tzw. liście Ładosia, opublikowanej w połowie grudnia ubiegłego roku przez Instytut Pileckiego.

[polecam:https://niezalezna.pl/301666-lista-ladosia-opublikowana-zawiera-spis-zydow-ratowanych-przez-polskich-dyplomatow]

Zawiera ona nazwiska 3262 Żydów, którzy dzięki działaniom poselstwa RP otrzymali fałszywe paszporty któregoś z państw Ameryki Łacińskiej - najczęściej Paragwaju - lub inne dokumenty poświadczające obywatelstwo. Na liście znajduje się tylko część osób, którym próbowali pomóc polscy dyplomaci, bo ocenia się, że grupa Ładosia wystawiła 8-10 tys. takich dokumentów. Oprócz Ładosia kluczowe role odgrywali w niej konsulowie Konstanty Rokicki i Stefan Ryniewicz. Prace nad ustaleniem pozostałych nazwisk trwają. Ta nieznana do niedawna historia ujrzała światło dzienne dzięki badaniom obecnego ambasadora RP w Szwajcarii, Jakuba Kumocha.

- Potomkowie Alfreda Wienera to jedna z wielu rodzin ratowanych przez grupę Ładosia. Oceniamy, że polscy dyplomaci i ich żydowscy partnerzy sfałszowali paszporty dla 8-10 tysięcy ludzi. Wiedziałem o tej rodzinie, ale nie wiedziałem, że lord Finkelstein jest jej potomkiem

- powiedział ambasador Kumoch. Dodał, że jest w kontakcie z Finkelsteinem.

[polecam:https://niezalezna.pl/303698-izraelscy-historycy-podkreslaja-polski-rzad-prowadzil-szeroka-akcje-ratowania-zydow]

Finkelstein potwierdził na Twitterze, że jest w posiadaniu jednego z tych paszportów - jak sądzi, oryginału - który został wystawiony w Bernie w 1943 r., co potwierdzałoby ustalenia Instytutu Pileckiego.

57-letni Daniel Finkelstein jest związany z „The Times” od 2001 r. W 2013 r. został członkiem Izby Lordów z nominacji Partii Konserwatywnej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts