Jak zrobić tłok na marszu równości? "Było pięć autobusów z Warszawy (...) to już jest 200 osób"

Marsz Rownosci / Fot. Jan Sroda/Gazeta Polska

  

Od pewnego czasu, niemal co tydzień organizowany jest gdzieś w Polsce marsz środowisk nieheteronormatywnych - zwany "marszem równości". Często jego organizatorzy chwalą się frekwencją, jednak okazuje się, że nie zawsze w tęczowych paradach idą "lokalsi". Dziś w czasie transmisji "na żywo" przyznał to nawet reporter jednego z portali internetowych, stwierdzając, że uczestników marszu równości w Płocku zwożono z całej Polski.

Marsz środowisk nieheteronormatywnych wyruszył dziś przed godz. 15. z placu na ul. Nowy Rynek w centrum Płocka by przejść ulicami miasta na tamtejszą starówkę. Później przed płockim Urzędem Miasta odbyła się konferencja prasowa m.in. z udziałem europosła Andresena.

W miejscu zbiórki płockiego Marszu Równości oraz na jego trasie zgłoszono wcześniej kilka zgromadzeń, np. w obronie tradycyjnych wartości. Według zgłoszeń, w zgromadzeniach tych uczestniczyć ma 20 do 40 osób.

Organizatorzy płockiego Marszu Równości ogłosili swą inicjatywę w lipcu na jednym z portali społecznościowych – w zgłoszeniu planowali udział do 500 osób. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął prezydent miasta Andrzej Nowakowski z Platformy Obywatelskiej. Jeszcze w piątek zapowiedział, że z uwagi na wcześniej podjęte plany, nie weźmie udziału w przemarszu.

Zwolennicy i uczestnicy tzw. "marszu równości" chwalili się w mediach społecznościowych dużą frekwencją.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował na swoim oficjalnym profilu na Twitterze, że "w Marszu Równości idzie 2000 osób, przeciwników jest ok 500".

O dużej frekwencji informowała również z nieskrywanym zachwytem Partia Zieloni.

Okazuje się jednak, że rzeczywistość wygląda nieco inaczej. Faktycznie w marszu LGBTQ+ w Płocku uczestniczyło ok. 2 tys. osób, jednak - jak stwierdził w komentatorskim ferworze reporter Onetu, który relacjonował przebieg tęczowej parady - spora część uczestników marszu przyjechała... spoza Płocka

"Mało kto spodziewał się, że aż tylu uczestników zgromadzi ten marsz" - mówił w relacji na żywo dziennikarz Onetu, po czym dodał, że uczestników marszu zwożono z całej Polski.

"Przyjechały tu osoby z całej Polski. Było pięć autobusów z Warszawy, które tu podjechały. To już jest 200 osób. Autobusy były także organizowane z Poznania, z Wrocławia, pewnie jeszcze z kilku mniejszych miast"

- dodał.

Aktywiści w drodze na demonstrację ćwiczyli w autobusach "rewolucyjne pieśni", czego nie omieszkali opublikować w mediach społecznościowych.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polak zaatakowany przez niedźwiedzia. Mężczyzna zginął na górze Aragac

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com; Alexas_Fotos

  

Obywatel Polski zginął w ataku niedźwiedzia na górze Aragac, najwyższym szczycie Armenii - poinformowało Radio Publiczne Armenii, powołując się na ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych tego kraju.

Turystka z Polski zadzwoniła w sobotę o godz. 14.26 czasu lokalnego (godz. 16.26 w Polsce) pod numer 911, aby poprosić o pomoc, gdy ona i jej przyjaciel zostali zaatakowani przez niedźwiedzia.

Na miejsce natychmiast wysłano ekipę ratowniczą. Również personel medyczny został wkrótce przywieziony na miejsce wypadku helikopterem, dostarczonym przez ministerstwo zdrowia - informuje na swej stronie internetowej armeńskie radio.

Turystów znaleziono ok. godz. 16.30. O godz. 17.15 lekarze stwierdzili zgon 33-letniego mężczyzny z Polski.

Turystkę przetransportowano do pobliskiego Asztaraku, gdzie została przewieziona na policję. Nie było potrzeby hospitalizacji

- informuje armeńska rozgłośnia.

Aragac mierzy 4090 m n.p.m. i jest najwyższym szczytem kraju; jest to masyw wulkaniczny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl